Monthly Archives: apríl 2019

28apr/19

Držte nám palce !!!

V pondelok 29.apríla vyráža pomerne veľká skupina z FBA za hranice všedných dní.
Obyčajný tréningový týždeň zmeníme na týždeň plný krásnej prírody, očakávaní a prekvapení, zážitkov a zábavy.
Po 6-ročnej trénerskej práci si Maroš a Alena idú vychutnať prvé ozajstné výsledky svojich „krúžkarov“.
V chlapčenskom družstve pod hlavičkou Gymnázia Grösslingova nastúpia na svoje prvé majstrovstvá sveta Filip Bukovác, Tomáš Kasza, Jakub Berčík, Viktor Kotuliak a Adam Gramblička. Princeznú nám bude robiť Rebecca Herna – nominovaná ako členka národného tímu mladších dievčat.

Oficiálne stránky Školských majstrovstiev sveta

25apr/19

Veľká Noc tentokrát ako 2x ako Velikonoce

„Velikonoce ve skalách – ČR Kozly“
Nakoľko väčšina detí z FBA „chcela“ tráviť Veľkonočné sviatky u babičiek a s rodinami…. my s Marekom sme sa rozhodli vyskúšať „väčšie“ medzinárodné preteky. Konali sa v Českolipsku pri obci Kozly. Boli to trojdňové preteky: 1 x skrátená trať (middle) a 2 x klasika (long). Kondične aj mapovo náročné trate, sme si užívsli v kategóriách H40A a D40A. Väčšina kontrol na všetkých etapách bola „schovaná“ v skalách, kam bolo možné sa dostať iba „na všetkých štyroch“ a s mapou v zuboch 😁.
V celkovom hodnotení sme sa neumiestnili, nakoľko obaja sme aspoň jednu etapu „diskli“, ale celkovo sme si odniesli bohaté nové skúsenosti a krásne zážitky 😍!
Kristína
Pražské velikonoce by Koman familie

„Pískovište“
Spriatelený moravský klub ZBM organizoval tradičné veľkonočné sústredenie v okolí mesta Písek, na ktorom Bukováci nemohli chýbať.
Zmena sa stala, keď Tom K. ochorel a narýchlo sme ho vymenili za Jakuba.
Plán na sústredenie bol pripravený v úplnej dokonalosti, na viacerých tréningoch sme sa ale museli popasovať s vlastnou fantáziou. Miesta, kde bol ešte počas zimy a skorej jari les, zožral lykožrút. A to doslova. Miesto konca prieseku v krásnom ihličnatom lese na nás žmurkal len smutý lampión v strede „NICOTY“. Zvieralo nám srdiečka, ale okrem výmeny jednorazovej plastovej fľašky za viacročnú počas samotného tréningu zrejme viac nezmôžeme. Viedli sme rôzne diskusie s deckami-niečo s tým robiť musíme všetci. Natrénovali sme náročnú klasiku, prvé úseky štafiet, dvojkolový mestský šprint, nočák s hromadným štartom farstovaný, kombotech aj klasické 3-členné štafety.
V rámci odpočinku nemohol chýbať nedeľný výlet- tentokrát na zrúcaninu hradu Zvíkov na sútoku Vltavay a Otavy.
Krásne počasie-ako maľované vajíčko nám ale vlievalo optimizmus. Veľkonočný pondelok „kluci“ dostali skoro ráno mapky v podobe vajíčka na obrázku a museli si holky nájsť na jednotlivým kontrolách. Sranda preveliká, korbáče tiež, veľkonočná nádielka bohatá… a potom už rýchlo na klubové štafety. Filip ukázal uvedomelý a zodpovedný prístup a z prvého úseku dobehol vo vedúcej skupinke. Na konci pretekov si ako víťaz podal ruku s víťazom posledného svetového pohára Milošom Nikodýmom, ktorý jeho skvelo rozbehnutý pretek dofinišoval ako inak – na prvom mieste. Dobré skúsenosti pre mlaďasov.

25apr/19

Okresné kolo BA II, BA I+III

Aby aj naši ostatní usilovní mladí neboli ukrátení o pochvalu, zhrniem aj keď bez foto, ako výborne sa im vodilo:

BA II:
Študentky:
1. Miška Patassiová, 6. Katka Palusková
Žiaci:
2. Karol Paluska, 9. Maroš Golian, 13. Bohuš Kačeriak
Žiačky:
2. Terezka Kendrová, 4.Paťka Patassiová, 9. Lea Kotuliaková

BA I+III.
Žiaci:1. Filip Bukovác, 2.Tom Kasza, 3.Viktor Kotuliak, 8. Jakub Berčík

Zhrnutie:všetkám „malým“ FBA-kom sa darilo výborne, veríme, že prichádzajúca jar ešte len ukáže, čo sme robili v zime!
Všetkým postupujúcim blahoželáme a držíme palce do krajského kola.

16apr/19

Okresné kolo BA IV, V

V pondelok náš klub zorganizoval okresné kolo školských súťaží v OB.
A že to s deťmi vieme, potvrdili školy svojou vysokou účasťou aj tento rok. Každoročne sa k nám na preteky vracajú niektoré školy a nové pribúdajú. A my pevne veríme, že to nie je len kvôli tomu, aby sa žiaci uliali zo školy.
A čo naši vlastní?
V dievčatách jasne dominovala naša nádej – Rebecca Herna, ktorá individuálnym víťazstvom podporila aj svoje školské družstvo, čím zabezpečila miesto na stupni aj svojej milovanej sestre Nike. Druhé a tretie miesto obsadili tiež dievčatá z Tilgnerky, ktoré už minulý rok boli s nami na pár tréningoch. Riešenie je ľahké: stačí trénovať !
V chlapcoch sa ukázal v dobrom svetle Tristan Sýkora na druhom mieste a Adam Novosad na desiatom.
Postupujúcim na krajské kolo srdečne blahoželáme !

Výsledky spracoval Laco Kasza:
V druzstvach – zelena -> postupujuce druzstva
V individualitach – modra -> ucastnici postupujuceho druzstva
zelena -> postupujuci mimo druzstiev
BA4_Ind _3
BA4_Druzstva_2
BA5_Ind_3
BA5_Druzstva _2

Fotil Marek Koman:
Okresné kolo BA IV, V

Všetkým organizátorom aj učiteľom, ktorí tvorili doprovod patrí vďaka za nezištnú prácu s deťmi.

V utorok a stredu pokračujú školské súťaže pre BA II, aj tam máme nádeje na postup, držte nám palce.

14apr/19

CESOM 2019

Po roku sme zase zavítali na náš obľúbený CESOM. Po asi 3 rokoch sa nekonal v dedine Lakšárska Nová Ves, ale v meste Šaštín-Stráže, čo bola celkom vítaná, aj keď malá zmena. Všetci sme sa naňho tešili a v prvý deň sme prišli plní očakávaní. Bude tento rok CESOM mapovo ťažký? Ako sú pripravení naši súperi? My sme sa teda pripravovali naozaj poctivo.

Prvý deň bol MIDDLE, teda skrátená trať. Väčšina z nás bola v tomto lese po prvý krát v živote, nevedeli sme teda,  čo máme čakať. Les nás milo prekvapil (teda aspoň mladšie vekové kategórie …), bol to väčšinou listnatý rovinatý les s pár hustníkmi. Kategórie W12 a W14 mali naozaj až priveľmi mapovo ľahkú trať a dôležité bolo Continue reading

04apr/19

Zasa Postas….

My skôr vbehnuvší do rodiny orientačných bežcov sme sa vydali už niekoľkí krát (tipujem, že Mižúrovci už možno aj viac ako po 20-ty krát) na tradičné jarné preteky do Maďarska, na Pohár klubu Postas a súčasne memoriál nášho bývylého orienťáckeho kamaráta Andora Korika.
Citrónkovo zelenajúca sa trávička a lístky boli zatiaľ vidieť len kde-tu, ale slniečko hrialo chvíľami až moc. Príjemných 20 stupňov po dlhej zime bolo úžasných, len les bol suchý až sa z pusy prášilo…Stavitelia sa s prevýšením ani zákernosťou postupov nehrali a tak si aj skúsení vychutnali OB v plnej paráde. Na prvý pohľad ničím zvláštne trate nadobudli ten správny O-rozmer až na mieste činu. Bežec sa v rozľahlom vysokom lese cítil maličký ako mravček a pokiaľ len na chvíľku zaváhal a zapochyboval kde je, vo výsledkovej listine pribúdali dlhé minúty…
Po ťažkom prvom dni, keď sa decká zoznamovali s terénom a robili chyby vynútené neskúsenosťou si už druhý deň po dôkladnej analýze postupov počínali oveľa lepšie. Nakoniec najlepšie z mladých zabojoval Filip a so stratou okolo 2,5min po dvoch dňoch obsadil 3.miesto. Z vetešov Alena v nesvojej kategorii W35 skončila tiež tretia.
No kde sú tie časy, keď sme z „Postášu“ nosili domov medaile skoro všetci Farmaceuti, ktorí nastúpili na štart? Hmmm, musíme sa zamyslieť. Je pravda, že kopce nám teraz v príprave do Estónska až tak nesedia, ale ale aspoň vieme, na čom sme.
foto od Martin Berčík