Monthly Archives: november 2017

20nov/17

Kde nám Marek varí, tam sa dobre darí.

Presne po roku sme sa opäť vrátili na sústredenie do Vracova. Kto tam nebol, prišiel o veľa. Všetko sa začalo vo štvrtok večer nočákom. A potom každý deň boli dva zaujímavé tréningy. Okruhy, kvetinka, klasika, scorelauf, azimuty, 1.úseky. O roznos sa postarala skvelá partička roznášačov Maroš, Palčo a naši hostia Kubko a Maťko. „Krabičkový servis“ a výbornú náladu na štarte a v cieli dodal Laco (podľa vyjadrenia našej zahraničnej účastníčky Adélky, veľmi sympatický usmievavý bradatý pán v cieli). Každý deň sa na štart postavila kopa našich malkáčov. Maličkých drobčekov bolo asi 6. Sotva ich vidno od zeme, ale už vedia čo je mapa, čo je v nej nakreslené a vedia si ju aj správne zorientovať. Väčší žiaci sa potrápili na ťažších tratiach. Aby sa veľa naučili a vychytali sa všetky začiatočnícke chyby bežali poza nich „tiene“, ktoré kontrolovali každý ich krok. V teple našeho dočasného domova, ktorým bol Dom detí a mládeže vo Vracove, počas oddychu nasledovali rozbory postupov a taktická príprava s Alenou a Marošom. Určite veľmi motivačná a poučná bola beseda s naším najúspešnejším slovenským dorastencom, zlatým medailistom z Majstrovstiev Európy Jakubom Dekrétom. Decká boli skvelé, lebo mimo tréningov ich vlastne vôbec nebolo vidieť. Voľný čas trávili v herni plnej hraničiek, ktorá im zároveň bola aj spálňou. Nuž a úplne najväčšia pochvala asi patrí Marekovi, ktorý sa úžasne, staral o prázdne brušká hladošov. Jedla bolo veľa, na nič sa nečakalo, každému chutilo a pochvaľovali si aj najväčší jedáci.

12nov/17

Jesenný Sporko – Majstrovstvá Západnej oblasti SZOŠ – dlhá trať

V nedeľu 5.11.2017 sa bežala klasika vo Svätom Jure. Počasie sa vydarilo, v lese bolo pekne, pod nohami šuchotalo popadané jesenné lístie, do kopcov funeli pretekári, v kameničkách občas zaplakali naše členky a v cieli (vlastne na zhromaždisku) čakali chutné koláče. Sladké pochúťky, ako aj celé preteky zabezpečili Kobráci.

Z našich najmladších pretekárov pekne zabehla Lea Kotuliaková, ktorá obsadila 4. miesto v kategórii W-10. Vo W-12 s minútovou stratou si pre 2. miesto dobehla Rebecca Herna. Terezka Kendrová skončila na 5.mieste. V kategórii W-16 zvíťazila Miška Patassiová, tak isto ako Terezka Pružincová v starších dorastenkách W-18.

Dospeláci sa tiež ukázali na popredných miestach. V kategórii M55- skončil Jano Mižúr na 1. mieste a v hlavnej mužskej kategórii si pre 1. miesto dobehol Palo Bukovac

Jesenný Sporko Palo

a na 3. priečke sa umiestnil Peťo Mižúr.Jesenný Sporko Peťo