Monthly Archives: september 2016

29sep/16

Majstrovská sobota, rebríčková nedeľa.

Prvý jesenný víkend 24.-25.9.2016 patril pretekom na Silickej planine. Slnečné počasie, začínajúca sa jeseň v lese a meno Jozefa Polláka v pozícii staviteľa tratí dávali hneď od sobotného rána tušiť, že pôjde o preteky s maximálnym športovým a dokonca estetickým zážitkom. Presne tak, ako sa na vrchol sezóny patrí. Majstrovstvá Slovenska na klasickej trati sme si teda zabehli v sobotu. Trate viedli u väčšiny kategórii prevažne lesom, nepriechodným hustníkom na lúkach sa vyhýbali. Boli teda dosť rýchle, pokiaľ to množstvo škarpov pod nohami dovoľovalo. Perfektným výkonom si v sobotu po prvé miesto v kategórii M10 dobehol Karolko Paluska. Tomáš Kasza v M12C skončil na 3.mieste. V majstrovských kategóriách si po medaile dobehli v kategórii M21 Pavol Bukovac, ktorý vystúpil na 3.stupienok, Peter Glončák v kategórii M35 získal striebornú madailu a Hana Šmelíková v kat. W45 bola tiež strieborná.

Nedeľa patrila pretekom slovenského rebríčka. Stredná trať výborne sadla Tomáškovi, ktorý s náskokom takmer 13 minút vyhral svoju kategóriu M12. Dobre zabehol aj Karolko, tentokrát s minimálnou minútovou stratou obsadil pekné 2. miesto. Glonki, Palčo a Hana sa už v sobotu rozhodli, že v nedeľu zabojujú o ďalšie body do SRJ a upevnia svoje popredné pozície. V sobotu po MSR sa venovali relaxu a vsadili na doplnenie energie dobrou stravou. Spoločnými silami a surovinami pripravili špeciálnu polievku, ktorá mala doplniť stratené minerály a energiu. Kto sa chce inšpirovať, tu je recept. Odvar z batátov ochutený morskou soľou a tiež kuchynskou soľou, cesnakom, omastený olejom z treščej pečene, zahustený ovsenými vločkami a sterilizovanou bielou fazuľou, všetko na záver dochutené bryndzou. Mňamka, ktorá v nedeľu priniesla Glonkimu a Hane plné body do SRJ a Palčovi 3. miesto s minimálnou 64 sekundovou stratou. Dôkladná príprava sa teda oplatila 🙂

napísala: Hanka Šmelíková

29sep/16

Orientačný tábor 2016

Na orientačnom tábore sa mi veľmi páčilo. Tréningy boli zo všetkého najlepšie, ale aj jedlo bolo dobré. Mala som tam veľa dobrých kamarátov a kamarátok, s ktorými som sa kúpala v bazéne, ale našla som si aj veľa nových kamarátov. Alenka a Maroš mali vždy všetko pod kontrolou, neušlo im nič a tak tábor klapal ako švajčiarske hodinky. Ani ostatní dospeláci však neboli na zahodenie. Pomáhali vždy, keď sa dalo. Šimon  Mižur sa s nami stále hral. 😀 Iní dospeláci zas chodili nakupovať.

Jedným slovom (teda štyrmi):   TENTO TÁBOR BOL SKVELÝ!!!

Tereza Kendrová (W10)

20sep/16

Majstrovstvá Maďarska OB v šprinte a šprintových štafetách

Vracajúc sa z dovolenky v Chorvátsku sa naša rodinka zúčastnila v dňoch 10.-11.9.2016 uvedeného podujatia za účasti vyše 1 200 pretekárov. Šprint bežali Peťo, Šimon a Janka a šprintové štafety absolvoval aj Jano. V disciplíne šprint sa doobeda bežala kvalifikácia a v poobedňajších hodinách finále, obe v mestečku Gyongyos. Naši prekvapili a všetci sa prebojovali do finále „A“, kde obsadil Peťo 14., Šimon 22. miesto v M 21 a Janka 19. Miesto vo W 50. (po dovolenke naozaj výborné výsledky). Šprintové štafety sa bežali v Mátrafurede a vo farbách ETC Eger dosiahlo družstvo podporené Peťom v hlavnej kategórii 15.miesto.

Janka tiež vo farbách tohto klubu bežala výborne na druhom úseku, ale na poslednom úseku v kategórii 165 z dôvodu vynechanej kontroly toto družstvo zaznamenalo diskvalifikáciu. V tej

istej kategórii skončil Janov Postás Budapešť na 22. mieste z 28 zúčastnených. Nakoniec v tento deň najlepší výsledok dosiahol Šimon, ktorý nemal družstvo a v Openke skončil na treťom mieste.  Samotné preteky sa nám veľmi páčili, ako aj ubytovanie v dedinke Vérpelet, kde sa asi ešte vrátime na nejaké to sústredenie.

m21a_finale_a

Jano Mižúr

08sep/16

Zasa streda !

Tak ako posledné štyri školské roky, aj túto stredu sme sa stretli na tréningu. Po troch rokoch „prípravky“ sa už niektoré deti javia ako ozajstní pretekári, takže kým bude poobede svetlo, budeme sa snažiť tréningy organizovať v teréne.

Staviteľ: Alena a Maroš

Roznos ks: Palo Bukovác

Zúčastnení pretekári FBA 18 + SKS 8 (vo štvrtok si trate odbehnú Rapiďáci)

Stavanie lesných bunkrov a stráženie batohov: Peťko, Luky a deduško Kotuliak

Tréneri v teréne priamo na tréningu ako pomoc začiatočníkom: Alena, Palčo

Nakoniec boli pripravené tri trate, tréning bol pripravovaný s myšlienkou modelového tréningu na preteky v Bošáci, čo sa myslím aj podarilo.

Najbližší tréning – tentokrát kondičný bude v stredu 14.9. ( odjazd od školy 16,30 info bude dodané), mapový tréning 15.9. o 10hod na Dúbravskej Hlavici.

06sep/16

Na MSR NOB – všetci s medailami

Malá, 5-členná výprava Farmaceutov, sa zišla 3.9. 2016 na Skalke na Majstrovstvách Slovenska v nočnom orientačnom behu. Hodinu po zotmení sa začalo štartovať a pretekári sa pustili na svoj boj s tmou, hustníkmi a skalným mestom v kopcovitom teréne Kremnických hôr. Terén bol naozaj ťažký, miestami sa bežať vôbec nedalo. Priemerné časy na 1 km boli ozaj vysoké vo všetkých kategóriách. O výsledkoch rozhodovala nie len fyzická a mapová zdatnosť, ale aj domáca technická príprava svetiel. Na trati bolo zistené, že je vhodné nastúpiť na štart s dobre nabitými baterkami. Všetci naši si na týchto pretekoch počínali veľmi dobre – všetci si doniesli medailu. V kategórii M35- zvíťazil Peter Glončák, na 3.mieste ho nasledoval Dušan Hrnčiar, medzi dorastenkami W-16 bola najrýchlejšia Magdaléna Hrabošová a v hlavnej kategórii mužov M21- si Pavol Bukovác vybojoval 3. miesto a vo W21- zvíťazila Hana Šmelíková.

V nedeľu 4.9. sa v priestore lyžiarskeho areálu na Skalke bežali Majstrovstvá Slovenska šprintových štafiet. Trate boli rýchle, možnosti voľby postupov boli minimálne. My sme stavali dve štafety. Jednu veteránsku MW35- v zložení Šmelíková, Glončák a jednu MW19 v zložení Hrabošová, Bukovác.

Lepšie sa darilo veteránom, ktorí si odniesli strieborné medaile. Magda s Palom skončili na 5.mieste..

Fotky z podujatia si môžete pozrieť tu:

foto MSR NOB +šprint štafety

05sep/16

ZLATO Z MAJSTROVSTIEV SVETA

V druhej polovici augusta sa vo Švédsku popri „peších“ majstrovstvách sveta uskutočnili aj trailové Majstrovstvá sveta, ktoré nás Farmaceutov asi zaujímajú najviac, lebo tam máme našich Reprezentantov (s veľkým R), ktorí nás zatiaľ vždy na medzinárodných pretekoch veľmi potešili.

23.8.2016 bolo na programe WTOC finále Temp-O, do krorého sa prebojoval aj Janko aj Dušan Furucz. Vo finále sa lepšie darilo Jankovi, ktorý obsadil definitívnu 12 priečku a Dušan skončil na 28.mieste.

26.8.2016 na klasike pridal Janko pekné 16.miesto.

Posledný deň 27.8.2016 vyvrcholili MS štafetami. Slovenská štafeta v zložení Maríán Mikluš (RBA), Dušan Furucz, Ján Furucz získala suverénne zlato, ku ktorému gratulujeme a všetci sa veľmi tešíme, keď ho uvidíme na vlastné oči!!!