Monthly Archives: december 2019

17dec/19

Mikulášske preteky 2019

Prešiel prvý adventný týždeň, vy rozmýšľate, aké preteky nás ešte v tomto kalendárnom roku čakajú, ale neviete si spomenúť…A vtom vám to napadne! Mikúlašske preteky, kde ani začiatočník či menej úspešný pretekár neobíde naprázdno!

Ráno sme sa zobudili do veľmi nepekného, studeného a hmlistého rána, s nevôľou sme vstávali z postelí, ale akoby zázrakom sa po príchode do Malinova úžastne vyčasilo a svietilo slniečko (niektorí odvážlivci dokonca behali v tričkách s krátkym rukávom). Všetci sme sa na trate do krásneho malinovského parku s kaštieľom tešili, pre tých starších(MW16 a viac) bola opäť pripravená tradičná “mlynkovina”(nie klasická trať, ale nejaká zaujímavejšia). Tentoraz sa totiž bežalo podľa línie a na konci trate bol ešte rýchly cintorín kontrol. A čo bolo na týchto pretekoch najlepšie? Okrem balíčka, ktorý dostal v cieli každý bežec a palaciniek samozrejme to, že na Mikuláša predsa nie je nikto diskalifikovaný! Za chýbajúcu kontrolu sa totiž trestalo “iba” 2 minútami navyše k výslednému času.

A ako sme dopadli? Aj na týchto pretekoch sa odrazilo, ako sme celý rok poctivo trénovali, a tak bolo znovu na popredných priečkach vidieť mnohých Farmaceutov. Borko a Peťko sa v kategórii M10 umiestnili veľmi tesne obidvaja s rovnakým časom na 4. mieste, v kategórii M14 sme si spravili klubové preteky, pretože Filip Bukovác skončil na 1. mieste, Tomáš Kasza na 2. a Kubo Berčík na 3., v M19 súťažil Maroš Bukovác s oveľa mladšími súpermi, ale opäť preukázal, že by sa ho mali báť a skončil na 3. mieste, v M40 sa na 2. mieste umiestnil Martin Borský, z dievčat zahviezdilaRebecca Herna vo W14 na 1. mieste a 2 sekundy za ňou na 2. mieste Terezka Kendrová, vo W18 sa na 1. mieste umiestnila Michaela Patassiová, vo W19 na 3. mieste Styková Jana a vo W40 na veľmi tesnom 4. mieste máme Hanku Šmelíkovú.

Veselé Vianoce!

Tereza Kendrová, W14

foto od Marek

06dec/19

Sústredenie Skalka december 2019

V piatok sme začali sústredenie spoločným behom, na ktorý sme vybiehali už potme a v daždi. Časť účastníkov pricestovala až po tréningu, potom nasledovala večera a ubytovanie sa. Spali sme na 2 rozličných chatách.
V sobotu sme sa zobudili zavčasu – niektorí už o 6:30 do studeného rána -7°C so snehom asi po podrážku na bote. Na sústredení nám ako obvykle varil Marek a ako vždy na raňajky kašu. Doobedný tréning znamenal pre veľkých výbehy kopcov + na záver ultrašprint , kde sme mali robiť chyby zo zakyslenia mozgu. To sme splnili všetci. Malkáči mali krátku traťku- náš ultrašprint a tiež behali kopce -len o tom nevedeli. Za úlohu mali čo najrýchlešie premiestniť všetky kuželky zospodu kopčeka na vrch. Čím skôr ich poprenášajú, tým skôr sa môžu ísť hrať…
Po obede zase beh v skupine, kde malkáči išli na výlet. Po tréningoch sme išli do plavárne, kde Timo vydržal v ľadovom bazéniku 1min, Maroš 25s, Kubo a Filip 10s a ostatní sa tam ani neponorili. Inak bola voda teplá a zábava tam bola stále, keďže nás tam bolo veľa. Keď sme sa vracali na chatu stále mrzlo.
V nedeľu ráno stále mrzlo. Bežali sme štafety, kde sa k nám pripojil aj Dušan. Zapojili sa všetci, ktorí mohli a víťazná štafeta získala starú bežku bez viazania. Poobede sme bežali beh v skupine a malkáči šli na túru do skál, kde našli starú motorku. Nakoniec Lacovi zamrzlo auto, tak sme ho tam chvíľu rozmrazovali, ale dopadlo to dobre a v Bratislave sme boli o siedmej.