Monthly Archives: júl 2015

20júl/15

O-camp Tesáre 2015

Týždne „predštartového stresu“ nášho O-campu rýchlo ubehli, nastal deň „D“ a už rozdávam prvým príchodzím poznávacie znamenia – oranžový klobúk a oranžový náramok na zápästie. Trošku frmolu a už sme na štarte prvého tréningu – klasická trať – najznámejšia forma OB, priam stvorená na oboznámenie sa s lesom a s kartografovou prácou. Nechcem opisovať celý camp, zhrniem to v číslach a menách. Continue reading

02júl/15

Majstrovstvá sveta v presnej orientácii

Celý týždeň od 22.6.2015 sme s napätím sledovali prvé samostatné vystúpenie slovenských reprezentantov v tejto mladej disciplíne orientačných športov. Slovenskú výpravu tvorili „farmaceuti“ bratia Ján a Dušan Furuczovci a Silvia Petruchová. Všetci traja úspešne reprezentovali našu vlasť a dosiahli výnimočné výsledky. Janko Furucz po tuhom boji získal STRIEBORNÚ MEDAJLU v disciplíne TempO. Blahoželáme. Všetky výsledky sú dostupné na  trail.orienteering a www.orienteering.sk

02júl/15

Majstrovstvá Európy dorastu

Tentokrát sa konali v Rumunsku v dňoch 26. až 28.júna 2015.V slovenských farbách na týchto pretekoch nechýbala ani naša talentovaná „farmaceutka“ Magdaléna Hrabošová v kategórii W16. Bol to jej debut na pretekoch takéhoto rangu a nesklamala. Jej najlepším umiestnením bolo 12. miesto v štafetách spolu s Terezou Šmelíkovou a Terezou Miklušovou. V kráľovskej disciplíne „longu“ skončila na peknom 42. mieste a v mestskom šprinte na 77. mieste. Gratulujeme a do ďalšej tréningovej práce jej budeme držať palce.

02júl/15

Majstrovstvá Maďarska v OB na krátkych tratiach a štafetách

V dňoch 20 a 21.6.2015 sa v Mánfe pri Pécsi konali Majstrovstvá Maďarska v OB na krátkych tratiach a štafetách. V hlavnej mužskej kategórii obsadil Peter Mižúr pekné 12. miesto, pričom do finále „A“ postupoval zo 4. miesta.  V nedeľňajších štafetách potom vo farbách ETC Eger skončili v mužskej kategórii na 6. mieste. Krátku trať absolvovala úspešne aj Janka Mižúrová (jediná pretekárka zo Slovenska), ktorá v kategórii 50-ročných veterániek skončila na 14.mieste. Atmosféru týchto pretekov si môžete vychutnať na tomto linku: Continue reading