Monthly Archives: október 2017

23okt/17

Hríbové sústredenie

Chceli sme využiť posledné avizované dni babieho leta na poriadne mapové tréningy, keď nám nebudú mrznúť prsty a tak sme sa vydali na blízky sever- do obce Benešov pri Blansku. Posledný domček priamo pri vstupe do rozprávkového lesa prekresleného od orienťáckej mapy sa stal domovom na dve noci pre 12 O-bežcov a naše dve staré mamy, ktoré sme vzali na jesenný výlet so sebou.

Predpoklad lesa plného suchohríbov sa zmenil na realitu a bolo treba dávať dobrý pozor, aby sme počas behu na suchohríbik či dubáčik nešľapli.

No ale na našu tému: trénujúci nabehali počas 4 tréningov 54 ks v tréningu + každý niečo ešte aj po ukončení tréningu pozbieral. Sústredenie bolo zamerané na dôkladné nastavovanie azimutov (popr. ktorí neboli takí zbehlí aj samotný nácvik nastavovania kolečka). Najskúsenejší mali dva tréningy sťažené mapou bez ciest.

Ako tréneri sme veľmi spokojní, tréningy splnili svoj účel, každý sa zlepšil a ostáva len veriť, že získané skúsenosti ešte vylepšia počas zimy a  na jar premenia na popredné pozície vo výsledkových listinách.

18okt/17

Posledné kolo SRJ a MSR šprintových štafiet

Nádherným jesenným počasím privítala pretekárov Kremnica. V sobotu 14.10.2017 organizátori ŠK Sandberg pripravili posledné kolo SRJ. Middle bol náročný mapovo aj fyzicky. Množstvo terénnych detailov, ktoré ostali v lesoch po niekdajšej banskej činnosti spôsobovalo veľa chýb na dohľadávkach. Terén s množstvom skál a strmé svahy dali zabrať každému. S náročnou traťou si veľmi dobre poradili naše dievčatá, ktoré sa v OB objavili len nedávno a už ich bolo vidno na horných priečkach vo výsledkovej listine. Patassiová Michaela obsadila veľmi peknú 5.priečku v kategórii mladších dorasteniek a medzi staršími dorastenkami krásne 2.miesto s minimálnou stratou obsadila Tereza Pružincová.

SRJ Kremnica, Tereza 2.m!!!

Veľmi pekné 4.miesto obsadila v elite Marta Wartiaková, ktorá si aktuálne plní materské povinnosti pri svojich drobčekoch. Zdá sa, že maminu udržujú v dobrej kondícii. Na bedňu ešte vystúpila Alena Bukovácová-3. miesto W35-, Hana Šmelíková – 1.miesto W45-, Filip Bukovác – 1.miesto M-12, Pavol Bukovac – 3.miesto M21E

V nedeľu sa v kopcovitej Kremnici bežali šprintové štafety. Množstvo starobylých uličiek so strmými schodmi, ktoré bolo náročné absolvovať aj hore aj dole, zastrčené zákutia, zráziky, ploty. Ku tomu štafetový stres – zodpovednosť za úśpech či neúspech celej štafety. Adrenalín od prvého štartového výstrelu až do cieľa. V hlavnej kategórii si po 3.miesto dobehli Marta s Palom.

MSR šprintové štafety - Marta a Palo 3-miesto

Veľmi pekné je aj 5. miesto Terezky a Peťa. (zanechali za sebou ďalších 27 štafiet). V mladších veteránoch sme stavali tiež dve štafety, z ktorých Alena s Marošom zobrali zlatú medailu a Hana s Glonkim bronzovú.

MSR šprintové štafety - naši veteráni

V nemajstrovskej kategórii  OPEN, kde môže štartovať hocikto bez rozdielu veku a pohlavia výborne bežali Filip s Tomášom, ktorí skončili na 4.mieste, hneď za skúsenými dospelými bežcami.

(Použité fotografie pochádzajú od Martina Jonáša)

05okt/17

Propozície Dunajská buzola 2017

Západná oblasť Slovenského zväzu orientačných športov
TJ Slávia Farmaceut Bratislava
PROPOZÍCIE

  1. kolo Oblastného rebríčka v štafetovom orientačnom behu.

DUNAJSKÁ BUZOLA
 
Organizátor:                         Západná oblasť Slovenského zväzu orientačných športov
Technické zabezpečenie:   TJ Farmaceut Bratislava
Dátum:                                       29.10.2017 (nedeľa)
Klasifikácia:                             otvorené denné preteky trojčlenných šprintových štafiet v orientačnom behu
Kategórie:                                ŠTAFETY:
MWM-12, MWM-16, MWM 17-49, MWM 50-, OPEN (bez ohraničenia veku, pohlavia a klubovej príslušnosti).
Každé družstvo je trojčlenné, pričom jeho súčasťou musí byť aspoň jedna žena. Možné zoskupenia sú M-W-M, M-W-W, W-W-M alebo W-W-W, pričom ak je v štafete len jedna žena, musí absolvovať stredný úsek. Aj detské kategórie štafiet (do 12 rokov a do 16 rokov)sú trojčlenné a platí pre ne to, čo u dospelých kategórií.
Členovia družstva musia byť z jedného klubu s výnimkou kategórie OPEN.
Podrobné pokyny k súťaži štafiet nájdete tu: http://zapad.orienteering.sk/doc/2017/2017stafetyZO.pdf
 
Centrum pretekov:             Obec Studienka. Presnejšie bude uvedené v pokynoch.
Prihlášky:                               do stredy 25.10.2017 na adresu: : fba.prihlasky@gmail.com. Prihláška je platná až po spätnom potvrdení.
                                                  
Prezentácia:                         12.30-13.30 v centre pretekov. Prosím buďte presní. Pretekári, ktorí nebudú odprezentovaní v určenom čase, nebudú pripustení k štartu.  Všetky zmeny po termíne prihlášok nahláste na e-mailovú adresu: fba.prihlasky@gmail.com

Štart:                                        hromadný štart 1. úsekov 14.00
Mapa:                                      Studienka, stav 2014, posledná aktualizácia 9/2017, mierka 1:5000, e=2m. Mapa pre orientačné športy podľa normy ISSOM, autori: Dušan Furucz, Ján Furucz, veľkosť A4
Opis terénu:                         Ihličnatý les s pieskovými dunami, časť obce Studienka.
 
Vzdialenosti:                        centrum – štart=cieľ do 500 m
 
Štartovné:                             Všetky kategórie 9€. Platba pri prezentácii podľa zaregistrovanej prihlášky klubu. Dohlášky na prezentácii obmedzene.
Raziaci systém:                    Sportident. Zapožičanie SI čipu za poplatok 2€/kus. Za stratu čipu budeme požadovať úhradu vo výške 30€.
Vyhlásenie a zverejnenie výsledkov:
                                                   Predpokladaný čas vyhlásenia výsledkov o 16.00. V jednotlivých kategóriách budú ocenené prvé tri štafety. Výsledky budú zverejnené na stránke SZOŠ a fba.orienteering.sk
 
Pravidlá, protesty:             Preteká sa podľa platných pravidiel orientačného behu pre rok 2017 a podľa propozícií Oblastnej rebríčkovej súťaže štafiet pre rok 2017. Protesty s vkladom 10€ hlavnému rozhodcovi.
 
Funkcionári pretekov:      Riaditeľ pretekov: Hana Šmelíková
                                                   Hlavný rozhodca: Ján Mižúr
                                                   Staviteľ tratí: Matej Hraboš
                                                  
VŠETCI ŠTARTUJÚCI SA ZÚČASTŇUJÚ PRETEKOV DOBROVOĽNE A NA VLASTNÚ ZODPOVEDNOSŤ, BEZ NÁROKU NA ODŠKODNÉ PRI ZRANENÍ ALEBO ÚRAZE SPÔSOBENOM POČAS ALEBO NÁSLEDKOM TÝCHTO PRETEKOV.

Riaditeľ pretekov:
Hana Šmelíková
Hlavný rozhodca:
Ján Mižúr