Monthly Archives: marec 2022

25mar/22

II. kolo oblastného rebríčka na Kamzíku verzus Jarní Pohár pri Hradci Králové

Tretí marcový víkend bol plný orienťáku, síce chladného, ale krásneho. PO dlhom čase sme ho mohli prežiť bez akýchkoľvek obmedzení. A ak sme nejaké pociťovali, boli spôsobené nami samými.

V Bratislave pri pomerne nízkej účasti naše deti vybojovali, čo sa dalo: medzi 12 ročnými mužíkmi dominoval Boris, nasledovaný Peťkom a Lukášom. Tesne sa nimi skončil Riško a to bol nanešeťastie koniec výsledkovej listiny v tejto kategórii. Kde sú ostatní borci?

Medzi malými slečnami si prvenstvo zaslúžene odniesla Baška a vo W16 kraľovala Terezka.

No a tu je pohľad našich úspešných detí:

Baška: Na Kamzíku bolo naozaj pekne a videla som dokonca veľa zvierat. V posledných úsekoch sa mi veľmi nedarilo, cestou na paitu kontrolu som odbočila zle, ale predsa to bolo dobre.

Boris: Pretek bol super až na jednu chybu. Trať bola ľahká a primerane dlhá-takže tiež dobrá.

Luky: Po poslednom preteku, kde som stretol „celú ZOO“, som dnes išiel do boja iba pod podmienkou, že po pretekoch bude opekačka. nakoniec sa mi podarilo umiestniť na 3.mieste a bolo to dobre

Riško: Trať bola veľmi pekná, no aj trochu zložitejšia, no aj tak sa mi páčila. Som rád, že som sa po dlhšom čase mohol zapojiť do jedného z pretekov, ktorý mi snáď pomohol sa zlepšiť.

No a ako sme spomenuli v úvode, naši starší „mužíci“ Filip a Tomáš nás reprezentovali cez víkend hneď na 3 štartoch NOB: Filip 8.miesto, Tomáš 17., v sobotu doobeda bežali long vo výrazne obsadenej mužskej kategórii : Filip 5.miesto, Tomáš 14.miesto a v nedeľu sa vyhecovali na štafetách k vynikajúcemu 1.miestu (z 31štafiet). Filip dobehol excelentne prvý z prvých úsekov s náskokom 10min, Tomáš udržal „galop“ s balíkom vedúcich pretekárov, no a Honza to dotiahol k víťazstvo.

Všetkým pretekárom, ktorí cez víkend športovali blahoželáme a tešíme sa na pretekárske stretnutie opäť cez víkend.

17mar/22

Slovinsko marec 2022

Počas minulého týždňa sa niektorí z nás (Terezka, Tomáš a ja) zúčastnili na mapovom sústredení v Slovinsku, Taliansku a Chorvátsku. Súčasťou bola aj víkendová časť pretekov Lipica open, na ktoré sme sa počas sústredenia intenzívne pripravovali.

Tento tréningový kemp sme absolvovali spolu s priateľmi z Českého klubu, takže o konkurenciu nebola núdza. Trénovali sme vo všetkých typoch kamenistých terénov aj v starých prímorských mestečkách celých 7 dní. Tréningy boli fyzicky aj psychicky náročné, no prežili sme ich v zdraví.

Ako som už spomínal, na konci sme súťažili na pretekoch. V sobotu sme bežali dlhú trať, ktorá bola po dlhom sústredení náročná, v nedeľu bola na pláne stredná trať, čo nám s našou únavou vyhovovalo viac. A vďaka dobrej príprave sme sa aj pekne umiestnili.

Trošku štatistiky, v ktorej sa odráža pot za 9dní: ja som nabehal 127,8km a našiel pritom 331 kontrol.

Slovinsko marec 2022 – Fotky Google

16mar/22

Začali sme slovenskú sezónu

12.3. 2022 vďaka usporiadateľom z SKS pár pretekárov zo západnej oblasti vybehlo po dlhej zime konečne do lesa v pretekárskom tempe.

Krásny slnečný deň bol ako stvorený pre otvorenie nového ročníka plného krásnych zážitkov a dobrodružstiev spojených s orientačným behom. Fyzicky náročné trate preverili, čo kto robil v zime a u niektorých aj to, ako dlho dlho sú po prekonaní pliagy zvanej covid.

Ale všetko začalo krásne a my optimisti dúfame, že to tak aj počas celej sezóny ostane. Z pár zúčastnených Farmaceutov sa skvelo predviedli Baška aj Boris, zo žien super bežali Katka Sýkorová aj Kika Komanová. ostatní primerane svojmu zdravotnému stavu a aktuálnej kondícii.

No a naše vychádzajúce hviezdičky? Tie strávili 9 dní na sústredení v Slovinsku so záverečným vystúpením na medzinárodných prestížnych pretekoch Lipica open. Pozične sa najlepšie darilo Filipovi na 5.mieste, nasledovala Terezka s milým prekvapením na 7.mieste a Tomáš na 17.mieste. Určite potrénovali poriadne a my dúfame, že skúsenosti zo sústredenia poriadne zúročia počas začínajúcej sezóny.