Monthly Archives: január 2018

29jan/18

2. kolo OR

2. kolo oblastného rebríčka nás privítalo pod vlajkou TJ Rapidu a krásneho slnečného príjemného počasia.

Trate boli pekné, dokonca krajšie ako som očakávala (mladí Rapiďáci sa „hecli“-klobúk dolu). Podmienky na beh priam ideálne.
Napriek tomu viaceré naše deti bojujú s kadejakými zlými soplíkmi a chrípkami, čo sa hneď prejavilo vo výsledkoch. Keď k tomu prirátame neúčasť dospelých, ktorí sú obyčajne „zárukou“ pódiového umiestnenia, na stupňoch nás tentokrát bolo pomenej ako sme zvyknutí. Niektorí zberali krásne orienťácke skúsenosti, že každú kontrolku, dokonca aj zberku treba oraziť, aby mohli vybehnúť na stupeň. To ale patrí k začiatkom a ja verím, že za svoju skúsenosť už zaplatili a viac krát sa im to už nestane…

Pár dôvodov na radosť sme predsa len mali:
Nestarnúci Jano Mižúr ako jediný z FBA vybojoval zlato.
O striebro sa pričinili: Karol, Maťo Borský, Lea a Miška
Bronz si odniesli: v mužoch Peťo Mižúr, v Open Tibor a vo W55 Katka Daříčková

A super je, že najmenšie deti vo farbách FBA stále pravidelne vidíme na pretekoch, zbierajú skúsenosti, bavia sa a rastú nám z nich noví pretekári.

Hurá do ďalšieho tréningu, veď nepodarené dni vždy skončia a pribehnú tie úspešné !

12jan/18

Začali sme nový rok

Už tradičné Trojkráľové preteky – prvé kolo oblastného rebríčka Západnej oblasti navštevuje pravidelne veľa Farmaceutov. Tí, ktorí neholdujú kopám snehu a sú verní behaniu v piatok – sviatok reprezentovali náš klub aj tento rok. Síce tu pobehovalo menšie množstvo modro-bielych bundičiek, ale kto prišiel, bodoval.
Na najvyššom stupni sme mali až 5 pretekárov: Tomino, Paľčo, Rebeka, Miška a Hanka. Pre bronz si tentokrát dobehli Jano M. a Tibor. Ostatní naberali vzácne skúsenosti a verím, že sa opäť dobre pobavili.
V rámci vyhlásenia pretekov boli vyhlásené aj výsledky ankiet z roku 2017, kde ocenenie najlepšej šprintovej mapy z roku 2017 v Západnej oblasti získali Maroš a Paľčo Bukovácovci za mapu Lamač. Všetkých blahoželám.

Sezóna je rozbehnutá, trénujeme ďalej a tešíme sa na najbližšie preteky.

Tu je pár záberov od Mareka K: