Monthly Archives: júl 2021

09júl/21

Sústredenie Gazárka_v hlavnej roli naši „malkáči“

My-skúsení tréneri už dobre vieme, koľko mapových tréningov treba absolvovať, aby nedávno „malá“ Terezka mohla napísať: „Znova sme potvrdili naše schopnosti a už nikto nepochyboval o tom, že na Majstrovstvá v Litve pôjdeme všetci štyria dorastenci…“

A tak len čo sme spravili „bodku“ za prvou úlohou tohto leta (spraviť všetko pre nomináciu „veľkáčov“), vrhli sme sa do práce s malkáčmi, aby sme si o pár rokov mohli čítať niečo podobné o dnešných MW12…

Využili sme prvý predĺžený víkend prázdnin a vzali MW12 (ktorí nám ešte nezdrhli na prázdniny) pekne do parády. Po dlhom čase bez ozajstných pretekov im chýbala istota pri práci s mapou a tak sme to zobrali zostra. Každý tréning jedno dieťa „tieňoval“ jeden dospelý, nikam sme sa neponáhľali, stopky boli vypnuté…priamo v teréne bolo príjemne a mali sme neobmedzené množstvo času na vysvetľovanie, ukazovanie reliéfu, skúšanie azimutov… práca Mareka, Kristínky, Maroša aj Aleny priniesla na konci sústredenia zaslúžené výsledky: všetky deti bez väčších zaváhaní dokázali samé pekne absolvovať trate pripravené na pondelok ako „testovacie“.

Dobrá nálada v doteraz v takmer „mužskom“ tíme M12 (Baška je W10) bola výrazne zlepšená prítomnosťou novej dámy-šikulky Julky. No a storočia známe „kde sa dobre varí, tam sa dobre darí“ zabezpečili už tradične Marek s Kristínkou. Marek bol ale tentokrát v rámci zvyšovania kvalifikácie navyše aj v roli hlavného trénera = roznášal a znášal kontroly. Podvečer nemohli chýbať „teórie“ z dielne Aleny, Kika v roli fotografa a Maroš v hlavnej roli zabávača udržiavali neustále náladu na top bode. Pohľad našich hlavných aktérov zozbieral a pripravil Riško:

Peter.K

1.Čo sa vám najviac páčilo na tomto sústredení?

-Boli tam mäkké, pohodlné, vycpané periny. Bol tam veľký dvor a veľa času na hranie sa.  Tréneri  stavali pekne trate. Bolo tam super.

2.Čo sa vám najmenej páčilo na tomto sústredení?

 -Všetko sa mi páčilo.

3.Čo ste sa naučili/ v čom zlepšili na tomto sústredení

-Viem viac značiek a mám väčšiu istotu

4.Išli by ste ešte raz na toto sústredenie keby ste vedeli čo vás čaká

-áno

5.Aká aktivita z tohoto sústredenia sa ti najviac páčila

-hranie sa s na dvore

Júlia. S

1.Čo sa vám najviac páčilo na tomto sústredení?

– Na tomto sústredení sa mi najviac páčili trate a chata

2.Čo sa vám najmenej páčilo na tomto sústredení ?

-Na tomto sústredení sa mi najmenej páčilo to že sme sa nemohli kúpať v jazere a že sme mali malú chatu

3.Čo ste sa naučili/ v čom zlepšili na tomto sústredení?

-Na tomto sústredení som sa zlepšila v orientovaní

4.Išli by ste ešte raz na toto sústredenie keby ste vedeli čo vás čaká?

– Nie, lebo by som už vedela čo sa stane.

5.Aká aktivita z tohoto sústredenia sa ti najviac páčila?

– Teórie a voľný čas.

Richard.K

1.Čo sa vám najviac páčilo na tomto sústredení ?

-Opekanie a chata z lesom v ktorom sa dalo hrať

2.Čo sa vám najmenej  páčilo na tomto sústredení?

– Nedalo sa kúpať v jazere

3.Čo ste sa naučili/v čom zlepšili na tomto sústredení?

-Som si istejší pri behaní podľa azimutu

4.Išli by ste ešte raz na toto sústredenie keby ste vedeli čo vás čaká?

-Určite by som si tento zážitok ešte raz zopakoval

5.Aká aktivita z tohoto sústredenia sa ti najviac páčila?

-Hranie spoločenských hier počas oddychu a behanie

Lukáš. B

1.Čo sa vám najviac páčilo na tomto sústredení ?

-Na tomto sústredení  sa mi najviac páčilo  že sami dobre behalo

2.Čo sa vám najmenej  páčilo na tomto sústredení?

-najmenej sa mi páčilo že sme sa nemohli kúpať

3.Čo ste sa naučili/v čom zlepšili na tomto sústredení?

-zlepšil som sa v prechádzaní po slike line

4.Išli by ste ešte raz na toto sústredenie keby ste vedeli čo vás čaká?

-áno

5.Aká aktivita z tohoto sústredenia sa ti najviac páčila?

-lízanie zmrzliny

A tu sú fotky od Kristínky:

Linka na fotky

07júl/21

Nominačné sústredenie 26. – 27.6.2021

Tento víkend nás čakali posledné 2 nominačné preteky na Majstrovstvá Európy dorast v Litve. Všetci sme sa veľmi tešili, lebo sme vedeli, že sme poriadne trénovali a chceli sme to všetkým ukázať.

Z Bratislavy sme odchádzali už v piatok a po príchode na chatu sme ešte stihli plávanie a ľahký beh. Plný očakávania sme po večery išli spať.

V sobotu niektorí z nás vstali naozaj neskoro. Keďže bol štart pretekov až o 16.00, tak sme si mohli dať bohaté raňajky aj obed. Boli sme sa prejsť v nádherných štiavnických lesoch a postupne sme sa zbalili na odchod. Na železničnej stanici v Žiari nad Hronom sme sa stretli s ostatnými reprezentantmi, rozdelili sme sa do aút a vyrazili do Malinovej, kde nás čakala dlhá trať. Ako už je u nás bežné, štart bol oveľa neskôr, ako sa plánovalo. Na náročnej dlhej trati v ťažkom teréne plnom údolíčok a násypov sme všetci ukázali naše kvality a v konkurencii sme dobre obstáli. Vyčerpaní teplom a našim výkonom sme sa odviezli na ubytovanie, kde sme mali chutnú večeru a studenú sprchu (keďže obidva dni nešla teplá voda), hrali spoločenské hry a unavení išli spať.

V nedeľu boli raňajky skoro, takže sme nemohli spať príliš dlho. Po krátkej ceste autom nás ešte čakal dlhý úmorný výstup do kopca na zhromaždisko. Našťastie bolo v lese, takže sme sa až tak nepiekli. Po krátkom zdržaní štartu sme konečne mohli bežať posledný nominačný pretek. Čakal nás kopcovitý middle v kamenistom Lietavskom teréne. V strmých svahoch plných balvanov bolo najdôležitejšie presne sa orientovať, ale aj rýchlo vybiehať kopce. Znova sme potvrdili naše schopnosti a už nikto nepochyboval o tom, že na Majstrovstvá v Litve pôjdeme všetci štyria dorastenci – Rebecca, Tereza, Tomáš a Filip. Ako odmenu sme sa po trati hojdali na obrovských hojdačkách, ktoré sú v okolí Lietavského hradu na každom kroku.

Už len dúfať, že bude epidemiologická situácia priaznivá a 19.8.2021 budeme môcť priletieť do Vilniusu.

06júl/21

Šprintový víkend v BB

Konečne tu bol ten deň D, kedy sme mali cestovať do Banskej Bystrice na preteky. O 16:00 sme stáli všetci nastúpený pred Terezkiným domom presne ako sme boli dohodnutí. Teda všetci až na náš odvoz. Po necelej hodine čakania nám zavolala Alenka, že sa pokazilo auto a že to ešte chvíľu potrvá. Nakoniec sa to však nepodarilo opraviť. Záchrana však bola na ceste. Prišla Kika s autom a my sme o 18:15 mohli konečne vyraziť do Banskej Bystrice. Hneď ako sme prišli, sme sa rozdelili. Niektorí išli plávať, niektorí behať a niektorí nám zostali robiť večeru. Navečerali sme sa a išli sme spať, lebo všetci vedeli, že zajtra nás čaká ťažký deň. V sobotu ráno sme sa zobudili do krásneho dňa, naraňajkovali sme sa, prichystali a boli sme pripravení odísť na preteky. Avšak v tento víkend nikto nemohol mať s autami väčšiu smolu ako my. Kikine auto totižto nenaštartovalo. Chvíľu to vyzeralo veľmi beznádejne, avšak Alenka, ktorá bola rozhodnutá dopraviť nás na preteky za akýchkoľvek podmienok neváhala a hneď zbehla za ich dobrým susedom, ktorému dodnes patrí naša vďaka, a ten nás odviezol na preteky. Štartovala som o 10:02, takže ako druhá z kategórie. Boli to moje prvé preteky asi po pol roku, takže som mala aj trochu stresu, ktorý sa však vytratil v momente, keď som dostala do ruky mapu. Trať bola pekná a nám sa do klubu ušlo pár pekných medailí: vo M-16 obsadil Filip 2. a Tomáš 3 miesto, vo W-16 Rebecca 1., v M-50 Dušan Furucz 3., vo W-45 Hana Šmelíková 2. a nakoniec aj mne sa ušlo 1. miesto.

Tak šprint bol odbehnutý a nás poobede čakal knock-out. Ten bol veľmi rýchly ako vždy a zas sa nejednému členovi nášho klubu zadarilo: Filip bol vo M-16 2., vo W-16 Terezka obsadila 3. miesto a vo W-50 bola Jela Furuczová 1. Tento náročný deň sme zakončili krátkym plávaním, večerou a oslavou Lukyho narodenín. Potom sme sa už všetci tešili do postele. V nedeľu nás čakali štafety. Vonku bolo neskutočne teplo, ale aj napriek tomu sme sa obliekli, pobalili a vybrali sa na preteky. Štafetu som bežala s Terezkou a Karolom Paluskom. Terezka bežala prvý úsek a ja počas čakania na ňu som sledovala ako dobiehajú rôzne iné kategórie. Keď som vybehla, už som cítila únavu z predošlého dňa. Našťastie som však bežala druhý, teda najkratší úsek. Na pretekoch sa však vyskytol problém, že boli zle osadené dve kontroly. Takže organizátori museli všetkým pretekárom tú časť z medzičasov vymazať. Kvôli tomu nemohlo byť ani vyhlásenie. Tak už nám zostávalo iba zakončiť tento ťažký, ale super víkend zmrzkou. Napriek všetkým ťažkostiam som si tento víkend veľmi užila a teším sa na ďalšie preteky.  

napísala Lea Kotuliaková