Monthly Archives: júl 2016

28júl/16

Grand Prix Slovakia – Slovak Karst Cup 2016

21.-24.7.2016 sa hŕstka Farmaceutov – priaznivcov závrtov, stretla na tradičných pretekoch na Silickej a Plešiveckej planine. Prvé dve etapy sa bežali za dedinkou Silica. Na trati sa striedali lúky a veľmi veľmi husté hustníky, v ktorých sa veľmi dlho kufrovalo. Tretia a štvrtá etapa bola na Plešiveckej planine. Trate viedli od zrázu ku zrázu, od zrázika ku zráziku, potom ku ďalšiemu zrázu a tak stále až do cieľa. Už z popisov kontrol, na ktorých boli iba zrázy bolo zrejmé, že podložka bude veľmi náročná – skalnatá, ťažko bežateľná.

S náročnými etapami sa najlepšie popasoval Karolko Paluska, ktorý vyrovnanými výkonmi v podobe 1. miesta v 1.etape, 2. miestami v 2.,3. a 4. etape si vybojoval konečné 1. miesto.

26júl/16

O-camp 2016 úspešne za nami

Táborový týždeň utiekol ako voda, všetci sme s úsmevom prežili a načerpali nové skúsenosti. Tento rok nás bolo nakoniec 74 vo veku od 3,5 do 75 rokov. A program bol pripravený pre každého. Zvládli sme 10 denných mapových tréningov, turisticko-orientačný výlet, hodinku venovanú atletike, dva nočné mapové tréningy. Medzitým sme regenerovali v bazéne, mali prednášku o tom, ako sa stravovať, každé ráno jogovo-strečingová polhodinka nalačno, trošku sme teoretizovali a hlavne sme si v skupinách rozobrali každý mapový tréning. Tréningy boli tento rok zamerané okrem základnej orientácie na zvládanie kontaktných situácii. Tréningy mali rôznu formu: klasická trať, párna-nepárna, cintorín kontrol, nácvik kartografie, motýlik / hviezdica, šprint na rýchlosť, zákerný mikrošprint s riešením logických úloh, nočná hra formou línie po odrazkách, okruhy, trojčlenné štafety, mikro-O, skrátená nočná trať / pre malých  na šprintovej mape, šprint v obci Tesáre, scorelauf dvojíc, hromadný štart prvých úsekov. Pobehali sme dosýta, nikto nebol vážnejšie zranený (jeden vytknutý členok a pár škrabancov). Tím organizátorov: Maroš a Alena Bukovác, Rišo Balogh, Martina Brňáková a Borka Šmelíková, Darinka Polónyiová a Mirka Babková, Petra Kotuliaková, Laco Kasza a Šimon Mižúr ďakujú všetkým deťom za súťaživosť a ozaj perfektné správanie, čo určite prispelo k neskutočnej pohode na tréningoch aj vo „voľnom“ čase… možno zasa o rok…

Začalo to pár mesiacov pre táborom domapovávaním, vrcholilo deň pred táborom u Bukovácov v záhrade takto:

Fotogáleria sa bude postupne zapĺňať sledujte stránku O-camp 2016

11júl/16

Ďalší úspech FBA

No čo vám budem hovoriť- radostné správy od úspechov našich členov prichádzajú z celého Slovenska – tentokrát od Wartiakovcov.

Peťka sa už sama ponáhľa hrať schovávačku s obrázkami a my máme radosť, že vo výsledkoch sa pod našim logom bude čoskoro objavovať nové meno…

06júl/16

Filip s Glonkim porazili všetkých Maďarov (aj Slovákov)

Preteky obrovského formátu na Ortútoch pripravili banskobystrickí usporiadatelia  klubu HADVEO. Spoločne s klubom TIPO Orienteering z Maďarska úspešne naplnili svoju myšlienku o spoločných Majstrovstvách Slovenska a Maďarska na krátkej trati.

Terén bol veľmi náročný, členitý, kopcovitý. Šancu mali iba fyzicky a mapovo zdatní jedinci. Vyhlásenie výsledkov pre maďarských a slovenských pretekárov bolo síce selektované, ale možnosť porovnávať sa so zahraničnou konkurenciou bola určite veľmi zaujímavá, poučná a povzbudzujúca. Ocenení boli aj celkoví víťazi a tak nás veľmi teší, že v nabitých kategóriách sa na tie najvyššie stupienky dostali Peter Glončák v kategórii M35- a Filip Bukovác v kategórii M-12.

Medaile z Majstrovstiev Slovenska si odniesli v kategórii M21E Pavol Bukovác za 2. miesto, Alena Bukovácová za 3.miesto v kategórii W35- a Peter Glončák v kategórii M35 za 1. miesto.

Nedeľa patrila štafetám. Na štart sa postavilo viac ako 300 štafiet. Náročný terén a množstvo pretekárov v lese priniesli veľmi kvalitný športový a divácky zážitok.

Farmaceuti sa pustili do bojov o majstrovské medaile v kategórii mužov, ktorá mala celkom 33 štafiet z celého Uhorska. V celkovom hodnotení skončili naši chlapi (Peter Glončák, Peter Mižúr, Pavol Bukovác) na peknom 8. mieste, v selektovanom poradí skončili na 3.mieste a odniesli si bronz z Majstrovstiev Slovenska štafiet.