CESOM 2019

Po roku sme zase zavítali na náš obľúbený CESOM. Po asi 3 rokoch sa nekonal v dedine Lakšárska Nová Ves, ale v meste Šaštín-Stráže, čo bola celkom vítaná, aj keď malá zmena. Všetci sme sa naňho tešili a v prvý deň sme prišli plní očakávaní. Bude tento rok CESOM mapovo ťažký? Ako sú pripravení naši súperi? My sme sa teda pripravovali naozaj poctivo.

Prvý deň bol MIDDLE, teda skrátená trať. Väčšina z nás bola v tomto lese po prvý krát v živote, nevedeli sme teda,  čo máme čakať. Les nás milo prekvapil (teda aspoň mladšie vekové kategórie …), bol to väčšinou listnatý rovinatý les s pár hustníkmi. Kategórie W12 a W14 mali naozaj až priveľmi mapovo ľahkú trať a dôležité bolo

hlavne rýchlo bežať. V tento deň sme zaznamenali prvé úspechy a to: Lea Kotuliaková (W12), Tomáš Kasza (M14), Rebecca Herna (W14), Tibor Novosad(K3), Marta Wartiaková (W35), Hana Šmelíková (W45) a Pavol Bukovác (W21E) sa umiestnili na prvom mieste, Filip Bukovác (M14), Alena Bukovácová (W35) a Peter Bohuš (K3) na druhom mieste, Tereza Kendrová (W14) a Magda Hrabošvá (W20) na treťom mieste. Šancu si však tak trochu premárnil Kubo Berčík, ktorý si nezobral mapu svojej kategórie a zistil to až po asi 10 minútach. Ku koncu dňa sa odovzdávali ceny INOV rebríček za uplynulý rok. Úžasne skončil Filip Bukovác (M14), ktorý sa umiestnil na prvom mieste a dostal poukážku INOV a neskutočný čokoládový pohár, ktorý sme si samozrejme rozdelili … Lea Kotuliaková (W12) sa umiestnila na 2. mieste, Karol Paluska (M12) na 3. mieste a Rebecca Herna (W14) na 1. mieste. Celkovo sme tak získali až 4 čokoládové poháre … Celkom spokojní, avšak unavení po celom náročnom dni sme sa vrátili na našu chatu, kde sme strečingovali a všetci sme išli spať s pocitom, že na druhý deň naše výsledky ešte zlepšíme!

Druhý deň sme mali budíček veľmi skoro a rýchlo sme sa presunuli na zhromaždisko. Štart bol veľmi skoro – o 9:30, a tak sme sa poriadne ani nestihli zobudiť a už sme stáli na štarte pred LONGOM. Niektorí z nás mali formát mapy A3, či mierku 1:15 000. Asi najhoršie na tom boli M21E, ktorí mali 16,5 km. Táto etapa nám dala všetkým poriadne zabrať a rozhodne bola ťažšia ako MIDDLE, bola oveľa viac cez bažiny, a už aj kvôli cieľovej rovinke, ktorá bola 230 m po pláži, teda po naozaj vražednom piesku, ktorý nám všetkým dal riadne zabrať. Keď už sme dobehli, boli sme radi, že máme všetky etapy za sebou a už sme iba netrpezlivo očakávali výsledky našich súperov. A potom to prišlo … vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien za obidve etapy. Farmaceuti na tohtoročnom CESOME naozaj uspeli, pozbierali mnoho ocenení a pridali si prvé body do rankingu. Lea Kotuliaková (W12) sa obidva dni umiestnila na 1. mieste a o viac ako 3 minúty porazila všetky svoje súperky.  Filip Bukovác (M14) nakoniec vylepšil svoje časy a skončil na 1. mieste, Tomáš Kasza (M14) sa umiestnil za Filipom na 2. mieste, Rebecca Herna (W14) síce na LONGU skončila tesne druhá, ale aj napriek tomu celkovo obsadila úžasné 1. miesto, Tereza Kendrová skončila v obidva dni tretia, takže celkom zaslúžene obsadila 3. miesto. Z dospelákov bodovali Peter Bohuš (K3) na 1. mieste a Tibor Novosad (K3) na 3. mieste, Pavol Bukovác (M21E) v hlavnej kategórii tesne skončil na 2. mieste, Martin Borský (M40) na 1. mieste, Magda Hrabošová (W20A) na 3. mieste, Marta Wartiaková (W35A) na krásnom 1. mieste a na stupni stála spolu s Alenkou Bukovácovou (W35A), ktorá sa aj napriek zdravotným komplikáciam umiestnila na 3. mieste a Hana Šmelíková (W45A) na 2. mieste. Myslím si, že všetky ocenenia, ktoré sme pozbierali, sú naozaj dostatočnou odmenou za každý jeden tréning či sústredenie, kde sme zo seba vydali to najlepšie.

 

Už sa tešíme na ďaľší CESOM!

A ako by som zhodnotila trate W14? (z pohľadu Terezy Kendrovej)

V obidva dni sme mali naozaj ľahké trate. Na tohtoročnom CESOME sme mali MIDDLE celý po cestách a LONG bol trochu ťažší, ale zas nie niečo, čo by nejak prekvapilo a výsledok by závisel aj na výbere postupu.

A ako by som zhodnotil trate M14 (z pohľadu Tomáša Kaszu a Kuba Berčíka)

Prvá etapa MIDDLE bola veľm bežecká, samé azimuty, ale nie také náročné, ako by si človek myslel. Druhá etapa LONG bola tiež veľmi bežecká, trochu menej azimutová a náročnejšia na mapovanie. Celkovo bola druhá horšia (asi).

A ako by som zhodnotil trate W40? (z pohľadu Kristínky Komanovej)

Obe trate boli dĺžkovo primerané kategórie. Middle bol prevažne zameraný na azimuty, cesty som využívala minimálne – “taký jednotvárny terén”. LONG bol terénne zaujímavejší, ale tiež azimutový, avšak dali sa na orientáciu dobre využiť terénne prvky. Mne sa určite viac páčil LONG.

A tuto si môžte pozrieť nejaké fotečky od Mareka Komana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *