Monthly Archives: jún 2019

25jún/19

Zráz dolu, zrazu dolu !

Po dlhom čase sme sa opäť vrátili do kopca po hradom Lietava, tentokrát na dve middle trate – v sobotu na majstrovstvá SR a v nedeľu na INOV cup.
Deti tu ešte nikdy nebehali a kto tu ešte nebehal, podľa mňa nemal šancu si to predstaviť. Charakter terénu, strmosť svahov, hustota skál a jeho celková náročnosť rozhodne priala tým, ktorí tu už niekedy boli.
V najmladšej majstrovskej kategórii Filip obsadil tretie, Tom piate a Jakub 8.miesto. Viktor v M16 krásne piate miesto, medzi W14 dievčatami jasne kraľovala Beky a Terezka potvrdila na druhom mieste tohtoročnú fromu.
Medzi dospelými Marta získala 3.miesto v hlavnej kategórii, Hanka vo W45 vyhrala, Jana vo W55 bola druhá.
Druhý deň – po získaní skúseností v sobotu sa potvrdila moja teória: Filip vyhral, Tom bol druhý, v M 60 Jano zabodoval tretím miestom, v dievčatách bola Terezka druhá a Beky tretia.
Terén veľmi náročný a krásny, takže určite sa tu v najbližšom čase zastavíme…

foto od Marek Koman

25jún/19

Naši chlapci sú opäť majstri SR !

10-11.6.2019 sa najšikovnejší mladí orientační bežci stretli na Školských majstrovstvách Slovenska v Turčianskych Tepliciach.
Kto tu bol, mal za sebou náročné dve postupové kolá: okresné a krajské.
Z nášho oddielu do oficiálnych kategórii postúpili Filip Bukovác, Rebecca Herna, Tom Kasza, Viktor Kotuliak a Jakub Berčík. V kategórii pre deti, ktorým sa nezadaril postup si zabehla Terezka Kendrová a Adam Gramblička.
Všetci dôsledne dodržali pokyny trénerky a síce v individuálnej súťaži sme mali najlepšie „až“ štvrté miesto od Filipa (nazabúdajme na neštandartnosť kategórii v školských súťažiach-bojujú medzi sebou žiaci všetkých tried jednotlivých stupňov ZŠ a SŠ), v tímoch chalani kolektívnym super výkonom jednoznačne vyhrali. Beky po závažnom ochorení štartovala len individuálne.
Pekné dva dni mimo školy sú za nami a o týždeň šup sa do skál okolo nádherného hradu Lietava.