Monthly Archives: október 2021

28okt/21

Slovak TrailO Weekend 2021 / Slovenský TrailOvý víkend 2021

23.-24.10.2021 sme usporiadali preteky WRE v presnej orientácii. Celá organizácia pretekov bola na pleciach a pod velením Jana Furucza a Dušana Furucza. Že sú v tomto športe majstrami svetového významu nie len ako pretekári, ale aj ako stavitelia tratí je už asi dostatočne známe v celej Európe. Asi práve preto sa na našich pretekoch zišla takmer stovka pretekárov zo 14-tich krajín, čím sme sa stali usporiadateľmi najviac obsadených pretekov WRE v Európe v roku 2021.

Počas dvoch dní prebehli súťaže v troch disciplínach. TempO, PreO sprint a PreO. V záverečnom celkovom hodnotení, ktoré bolo dané súčtom výsledkov za všetky tri disciplíny sa v kategórii juniorov umiestnil Jonatán Furucz na skvelom 5.mieste a vo veľmi silnej konkurencii v kategórii dospelých (OPEN) obsadil Pavol Bukovac výborné 13.miesto. Šimon Mižúr skončil na 38. mieste.

Neodmysliteľnou súčasťou týchto pretekov bola aj kategória Para. . Športovci v tejto kategórii sú vždy zdrojom obrovskej inšpirácie a motivácie.

Viac informácii o pretekoch, vrátane výsledkov, máp, riešení a fotografií nájdete na http://www.etoc2018.sk/slovaktrailoweekend2021/

12okt/21

Majstrovstvá Slovenska v Maďarsku long a tímová súťaž

Posledné väčšie preteky tejto sezóny sa uskutočnili druhý  októbrový víkend. Tentoraz sme cestovali do okolia Rožňavy, avšak až za hranice do malebnej dediny Szögliget.

Naša nie úplne najväčšia výprava vyrážala už v piatok, lebo cesta predsa len nebola najkratšia. Po úmorných 4 hodinách v aute sme konečne dorazili na ubytovanie. Rýchlo sme ešte stihli akú takú teoretickú prípravu a rýchlo spať.

Skoré ranné vstávanie cez víkend nie je nič príjemné, avšak kvôli MSR na dlhej trati sa oplatí si privstať. Ráno energeticky výživné raňajky, aby sme dlhú trať zvládli celú na plný výkon. A potom, samozrejme, už len rýchlo na zhromaždisko, lebo na štart to bola kratšia turistika.

Extrémne 4 kilometre na štart neboli po chuti nikomu, avšak kto zvládne odbehnúť 10 naplno a chce vyhrať, musí pre to niečo spraviť. Trate v krásnom lese plnom kameňov boli úchvatné a nesmierne náročné. No napriek tomu sme v ťažkej, aj maďarskej konkurencii uspeli a nestratili sa v strede poľa. Veď nečudo že sme si odniesli až 5 medailí.

Nanešťastie sa nám pri odchode neočakávane pokazilo vozidlo, preto časť našej výpravy uviazla v strede lesa až do príchodu odťahovej služby.

Na druhý deň ráno, sme sa opäť vydali na rovnaké miesto, len o trochu ďalej v lese. Čakali totiž Majstrovstvá Maďarska tímov. Slovensko preteky nemalo ako majstrovské, preto sme sa porovnávali len s maďarskými tímami. A napriek ich nespornej kvalite sme sa v konkurencií nestratili a obsadili popredné miesta.

Trate i chladné počasie si na nás vybrali svoju daň, takže sme cestou domov ešte využili pohostinnosť našich Maďarských susedov a najedli sa v krásnej reštaurácii.

Následne už len rýchlo domov, zas do školy či práce. Posledné preteky sezóny dopadli pre náš klub skvelo a boli úžasnou bodkou sa úspešnou sezónou.

napísal: Tomáš Kasza