Monthly Archives: jún 2017

06jún/17

MSR – krátka trať, MSR – štafety

KOB Kysak usporiadal počas prvého júnového víkendu dvojo Majstrovstiev Slovenska. Centrum pretekov bolo v Kysackej horárni, ktorá žije orientačným behom dlhé roky. Dokonca aj posedenie v kadibúdke je príjemné, lebo z každej strany na teba hľadia mapy. Orientačný beh má v tejto dedine svoje pevné miesto a asi aj preto sa Kysačania hrdia, že sú najväčším dedinským klubom v strednej Európe.

V sobotu boli na rozpise Majstrovstvá Slovenska na krátkej trati. Krátka trať to však bola iba podľa názvu. Všetky trate boli o mnoho dlhšie a vo väčšine kategórií spĺňali skôr parametre klasickej trate. Mapa bola v netradičnej mierke 1:7500. V časti terénu sa nachádzalo veľké množstvo terénnych útvarov v ťažko priebežnom podraste. Kontroly boli zašité, tak trochu na náhodu. Iná časť lesa bola síce celkom dobre priebežná, ale zase značne kopcovitá. Dojmy pretekárov v cieli boli teda veľmi rozpačité. Kto čakal krátku trať, tak bol sklamaný. Kto sa nezľakol dĺžky, prevýšenia a navyše si porozumel s mapárom, užil si zaujímavé preteky.

V nedeľu sa na tom istom mieste, v tom istom teréne bežali aj štafety. A aby toho istého nebolo málo, aj niektoré kontroly boli tie isté ako v sobotu a dokonca aj postupy. A ku tomu všetkému aj počasie bolo také isté, veľmi príjemné, slnečné, ako bolo v sobotu. Priebeh štafiet bol napínavý až do konca.

Za FBA sa na štart po oba dni postavilo 6 pretekárov. V individuálnych pretekoch si pre svoju prvú majstrovskú medailu v hlavnej elitnej kategórii mužov dobehol Peťo Mižúr.

Peťo Mižúr 3.miesto MSR krátka

Cinkla mu bronzová, rovnako ako tatovi Janovi Mižúrovi v M60. Hana Šmelíková vo svojej kategórii W45 zvíťazila. V nedeľu sa dali postaviť presne dve štafety. Jedna mužská a jedna vekovo veľmi rôznorodá OPEN. Obidve štafety si svojimi výkonmi vybojovali stupienky na bedni. Samozrejme OPEN štafeta v zložení Magda, Hana, Jano nebola majstrovská, tak sme sa potešili aspoň z vecných a jedlých cien.

štaf. OPEN - 2.miesto

Bronzové medaily zo štafiet získali naši chlapi Palo, Glonki a Peťo.