Monthly Archives: január 2017

30jan/17

Yeti Zima Cup 2. kolo oblastného repríčka Západnej oblasti SZOŠ 2017

Po roku sme sa v nedeľu 29.1.2017 opäť zišli v areáli SAV na pretekoch Rapidu. Rovnaký štart, rovnaký cieľ, ľahké dohľadávky, takmer žiadne voľby, jednoduché postupy po priamych cestách, prípadne popri budovách. Mám pocit, že všetky trate, teda aspoň tie ženské, boli jednoduché detské trate líšiace sa iba dĺžkou. Hlavnú kategóriu W19- nevynímajúc.

Podmienky však mali všetci rovnaké. Jednoduché trate mohli byť predzvesťou rýchleho preteku, aspoň pokiaľ to sneh dovoľoval.

Farmaceuti mali zastúpenie v 14-tich kategóriách, z celkových 19-tich vypísaných kategórií. Bolo nás tam 27. Tradične dobre sa darilo chalanom v M12, ktorú vyhral Filip a hneď za ním 2. skončil Tomáš. Viktor sa v M14 tiež nestratil a jeho 6.miesto v strede výsledkovej listiny je veľmi pekné. V M19 opäť vyhral Palo pred druhým Marošom. Veteráni M40 Jožko, Laco a Ivo zvádzali medzi sebou seriózny vyrovnaný boj, z ktorého najlepšie vyšiel Jožko a umiestnil sa na 6. mieste. Medzi najstaršími veteránmi M55 sa najlepšie darilo Janovi M., ktorý skončil na 3.mieste. Medzi najmladšími babami W10 sme mohli vidieť Leu na 3. mieste, Rebeccu na 2. mieste vo W12, Katka bola druhá vo W16, Terezka vo W18 zvíťazila, večne ubehaná Alena skončila na peknom 4.mieste medzi dievčatami W19, medzi staršími dievčatami W40 bola Hana 2., ale pekné výkony zabehli aj Peťa a Peťa, ktoré veľmi nezaostali a skončili v strede. Katka D. si vybojovala 3.miesto vo W55.

13jan/17

Členské príspevky na rok 2017

Ahojte,

začal nám rok 2017 a s tým je pre všetkých súťaženia chtivých spojená povinnosť  členské príspevky na rok 2017. Pre rok 2017 sme schválili nasledovnú výšku členských príspevkov podľa roku narodenia člena:

– rok 2003 a neskôr 0,- EUR / člen
– od roku 1999 do roku 2002 8,- EUR / člen
– od roku 1992 do roku 1998 15,- EUR / člen
– od roku 1958 do roku 1992 25,- EUR / člen
– rok 1957 a skôr 15,- EUR / člen

Členské príspevky prosíme uhrádzať v prospech účtu IBAN: SK58 0900 0000 0000 1146 9306 vedenom v Slovenskej sporiteľni a.s., pričom do popisu transakcie uveďte meno a priezvisko člena alebo členov, za ktorých uhrádzate členské príspevky. Poprosíme o uhradenie členských príspevkov pokiaľ možno v čo najkratšom čase, najneskôr však do 31.01.2017. Neuhradenie členského príspevku do uvedeného termínu budeme považovať za prejavenie nezáujmu byť naďalej členom oddielu a takýto členovia budú mať následne zrušenú registráciu v SZOŠ a samozrejme nebudú prihlasovaní na žiadne preteky ako členovia nášho oddielu.

12jan/17

A je nás o dvoch viac

Koncom roka 2016 – konkrétne 18.12.2016 sme sa dozvedeli o novom víťazstve manželov Wartiakovcov z farmaceutickej enklávy v Žiline. K trojročnej Petre pribudol 3,4 kg a 49 cm Jakub Wartiak a je novou posilou v našom tíme.

Ale nie najnovšou, pretože v prvých dňoch tohto roku sa narodila Karolínka Horná. Mamka Linda aj sestrička Julka pozdravujú „starých“ FBA-kov a tešia sa na prvé jarné preteky.

Takže mlaď nám pribúda, my želáme rodičom a malým súrodencom veľa zdravia a spoločného šantenia na tratiach RD…

11jan/17

Trojkráľové preteky v Pezinku

Piatok 6.1.2017. Vonku je mrazivo, fúka vietor sneží. Ideálne počasie na to, aby sa „normálny“  človek zabalil do deky sadol pred televízor, do jednej ruky zobral šálku s teplým čajom a do druhej ovládač.

Niekoľko jedincov – presne 150, v tento deň vyšlo z domu do nečasu. Vyzliekli teplé oblečenie, vymenili ho za chatrné bežecké dresy, zobrali buzoly, poniektorí aj okuliare, aby sa mohli 1.x v tomto roku zorientovať a nájsť správny smer.

150 podivínov, z toho 20 od nás, prichýlila Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela  v Pezinku.  Všetci došlí pacienti po zaregistrovaní dostali povinnú vychádzku. V určenom časovom intervale sa museli dostaviť na kraj hory, odkiaľ boli pípnutím štartovacích hodín poslaní do nevľúdneho zasneženého kopcovatého lesa. Na cestu si vzali mapu a začali hľadať. Našťastie na štarte nestála zlá macocha, ktorá by ich v krutom nečase poslala hľadať jahody, alebo fialky. Takže fialky ani jahody nehľadali. Všetci hľadali lampióny poroznášané po lese a v areáli nemocnice. Všetci naši našli, čo hľadali a s radosťou sa vrátili do cieľa – do psychiatrickej nemocnice. Na záver pobytu v liečebni boli najrýchlejší  ocenení drobnými cenami a tí najťažší pacienti dostali po fľaške medicíny na doma.

Preliečení, šťastní a zdraví všetci opustili brány psychiatrie a zorientovaní sa vrhli do novej OB sezóny 2017.

A tu si pozrite, kto najrýchlejšie pre mrázikom utekal, všetky kontroly správne pohľadal a potom sa na bedni radoval.