Monthly Archives: november 2019

25nov/19

Jesenné preteky stoja za účasť

Túto sobotu sme sa obávali daždivého počasia, ale našťastie zbytočne 😃.  Na dlhých tratiach vo Svätom Júre na oblastnom rebríčku, si to pretekári naozaj užili. Trate boli postavené pekne a parametre tratí zodpovedali úrovni jednotlivých kategórií aj realite 👍. Lesné cestičky aj okolitý les bol pokrytý listím, pod ktorým sa skrývali nástrahy mokrých konárov a šmykľavých kameňov. Takže každý pretekár v lese nejedenkrát padol a bol od blata. Nikoho to však neodradilo a po dobehnutí do cieľa, mal každý pocit, že to stálo za to.
Naši najmladší v kategórii MW-R –  Boris Kocúr(4.), Hanka Zúbeková(5.),  Riško Kanávor(6.), Dorotka Zúbeková(9.), Baška Kocúrová(11.), Alan Sýkora(11.) si to v lese poriadne užili a mapovali zo všetkých síl. Bolo aj drobné zranenie, ale dobrý pocit z trate a atmosféry zvíťazil nad slzičkami.
V kategórií M10 obsadil Peťko Kotuliak krásne 3. miesto.
V kategórií M19 sa na 1.mieste umiestnil Pavol Bukovác a na treťom mieste Peter Mižúr.
Aj ďalší naši mladí pretekári si preteky vychutnali: W12 – Lea Kotuliaková (4.), M14 – Janko Koman (5.).
Krásne zfarbený les, príjemné počasie a kvalitne postavené trate poskytli pretekárom úžasné strávený čas v prírode 🤩.
Kristína

foto od Kristínka

18nov/19

Sústredenie reprezentácie v Šalgotarjáne

V stredu sme z Bratislavy vyrazili v Marošovej novej dodávke. Cesta bola príjemná a takmer ničím nerušená. Po príchode nás prekvapilo maďarské teplo.
Keď už tu boli všetci tak sme dostali základné pokyny a vyrazili sme na prvý tréning. Nebol moc dlhý ale ako stvorený na chyby a preto tam niektorí boli takmer hodinu.
Po tréningu sme sa išli ubytovať. Hotel vyzeral prekvapivo luxusne ale izby už tak úplne luxusne nevyzerali. Ale spať sa v nich dalo takže až tak veľký problém to nebol. Dokonca ani jedlo nebolo špatné aj keď sme kvôli nemu museli chodiť do blízkeho tábora pre deti. Večer sme ešte mali malú teóriu.
Na druhý deň sme mali skoro ráno rozcvičku. Potom raňajky a tréning.
Tréning-long nevyzeral vôbec vábne. Už len na štart trebalo brodiť bahnitú cestu. Trať nebola o nič lepšia. Hustníky trhali, ryhy desili a kontroly sa schovávali. Niektorý účastníci sa dokonca sťažovali že boli blízko smrti! Ale terén bol inak veľmi krásny.
Poobedňajší tréning bol šprint. Rýchla trať proti ostatným nebola vôbec ľahká. Mnoho ľudí sa nechalo nachytať na zakázaných priestoroch. Po tréningu sme ešte mali krátky nácvik techniky behu.
V piatok ráno nás zas čakala rozcvička skoro ráno. Potom raňajky a tréning.
Tréning bol middle na takmer tom istom priestore ako long deň predtým. Ale kratšie postupy a iný prístup a urobili tréning tiež nesmierne zaujímavým. Ale tŕne ktoré tam boli stále neľútostne trhali každý kus oblečenia ktorý videli.
Poobedný šprint bol hneď pred ubytovaním. Trať bola vcelku jednoduchá, ale bol tam občas nejaký zádrhel. Takmer každý urobil aspoň malú chybu, aj keď bol úplne skúsený. Potom sme ešte v rámci Slovenska sme ešte skúšali techniky behu a strečing či posilňovanie.
Na druhý deň nás čakal už len jeden tréning. Bol to long, ktorý nebol úplne najľahší hlavne po fyzickej stránke. A zopár ľudí bolo disk lebo bežali cez zakázané priestory.
Poobede sme mali voľno, počas ktorého sme trénovali techniku behu a iné ďalšie dôležité veci pre správny a rýchly beh. A potom sme si to už len večer prebrali čo robil kto zlé a ako to má zlepšiť.
Posledný deň nastal až nečakane rýchlo. Čakali nás už preteky Salgó kupa, na ktorých sme sa porovnávali aj s ostatnými pretekármi, nie len s tými čo boli na sústredení. Potom už len obed a cesta domov.
Celkové zhodnotenie: Sústredenie bolo fajn a pre niektorých aj veľmi poučné a hlavne zábavné.

Výsledky Salgo kupa
napísal Tom Kasza

16nov/19

Sústredenie Jelenec

No a aby nebolo ľúto malkáčom a nováčikom, že oni štartovacie sústredenie nemali, Kristínka „gúglila“ toľko, až „vygúglila“ dostatočne veľkú chatu pre nás ostatných. Maroš sa poriadne musel hecnúť, aby zo staručkých máp vytvoril niečo aktuálne, na čom sa dá robiť aká-také orientácia. A že je „pán  Kartograf“ a počítačovo zdatný, tak sme si my ostatní užívali pekné sústredenie o okolí Jelenca. Deťom sme ukázali, na akých mapách sa behalo, keď bola nežná revolúcia (to keď ešte neboli mobily…) a do rúk sme im vložili tú aktuálnu, ktorú vytvoril Maroš. K tomu Marekova výdatná strava, Alenkine rozcvičky a 23 farmaceutov sa opäť nenudilo. V piatok sme začali nočnou hrou, v sobotu sme mali dvojičky pár-nepár, poobede okruhy, v nedeľu klasiku. Nováčikov sme tieňovali, niečo sme ich púšťali už samých, akcia vydarená z pohľadu trénerov aj detí…
foto od Komanovci

16nov/19

Štartujeme nové prípravné obdobie

Kvôli veľmi natiahnutej sezóne je tento rok jeseň neuveriteľne dlhá – našťastie nielen O-kalendárom ale aj reálne krásnym počasím. Z tohto faktu sa kde-kto teší, ale zodpovedným trénerom pribúdajú vrásky – pretekári potrebujú niekedy aj „vypustiť“ neustále cestovanie, pretekanie, tréningy a vôbec robiť niečo iné ako OB…O to sme sa snažili aj u nás v klube, a tak sme v „údernej jednotke“ minimalizovali tréningy v týždni. No ale odmietni víkend na Milovách…kto bol snami na tábore, vie, o akom peknom teréne vravím a kto pozná ZBM, vie o akej konkurencii vravím. Takže sme pekne nasadli  do áut a 9 FBA brázdilo vysočinským lesom s mapou v ruke aj tento víkend. Mapová príprava sa skladala zo 4 tréningov – stmievajúci middle, klasika, middle s cintorínom kontrol v závere a samozrejme štafetky. Cieľ tohto sústredenia sme určite naplnili a hlavne sme otvorili novú stránku v tréningovom denníku…(teda u nás nový excelovský hárok ♠)

16nov/19

OR Rača

V sobotu 26.10. 2019 bol aj náš klub súčasťou oblastných pretekov Jesenná cena RBA… Preteky sa konali v bratislavskej Rači v malebnom prostredí Knižkovej doliny, ktorá hrala všetkými farbami jesene. Terén bol mierne kopcovitý, no tí šťastnejší si pochvaľovali, že ich postupy boli zväčša po vrstevnici a že sa nenabehali do kopca až toľko, koľko plánovali 🙂 Les bol priehľadný, no napriek tomu sme sa s niektorými dobre ukrytými kontrolami v rôznych jamách, za skalnými vežami, či  vo vývratoch chvíľami potrápili, no nakoniec sme všetko orazili. Zrána nás neodradila ani hmla, ktorá “sedela” v doline, no pri štarte nás povzbudilo aj slnko

Z pretekov sme si odniesli aj veľa úspechov- v kategórii M 10 sa na 1. mieste umiestnil Borisko Kocúr, druhé miesto zaujal Riško Kanávor a ako tretí bol Peťko Kotuliak. V kategórii M 14 obsadil 4. miesto Jakub Berčík, v M 55 sa na 2. mieste umiestnil Ján Mižúr, vo W 12 Lea Kotuliaková na 2. mieste, vo W 14 Rebecca Herna na 1. mieste a Adriana Ollé na 2. mieste, vo W 40 na 2. mieste Petra Kotuliaková a na 4. mieste Kristína Komanová a v kategórii W 55 sa umiestnila na 2. mieste Jana Mižúrová.

Všetci sme šťastní a celí došli do cieľa a s úsmevom na tvári sme odchádzali domov…