Monthly Archives: október 2016

26okt/16

Dunajská buzola

V komornej atmosfére v Jezuitských lesoch sme usporiadali preteky dvojčlenných štafiet. Aj keď  preteky neboli zaratúvané do žiadnej dlhodobej súťaže, zúčastnili sa ich všetci priaznivci štafetového pretekania bez rozdielu veku a pohlavia z Bratislavy aj okolia.

Hlavnú organizačnú záťaž si na seba vzali Maroš a Alena. V deň pretekov podľa ich pokynov k zdarnému priebehu prispeli ďalší dobrovoľníci. Pretekári neprotestovali, víťazi boli ocenení. Ale iba prítomní víťazi. Kto sa vyhlásenia nezúčastnil, toho cena prepadla v prospech nasledujúcej štafety. A tak odchádzali s vecnými cenami aj pretekári zo zadnejších priečok výsledkovej listiny.

A o tom, že štafety sú zábava, bolo vidieť na tvárach väčšiny dobiehajúcich pretekárov.

Kto nebol, vychutnajte si atmosféru tu:

video od Rišo Balogh

Dúfame, že preteky štafiet sa čoskoro vrátia na termínovú listinu nielen v našom kraji, ale i celoslovenskom rebríčku aj mimo MSR.

24okt/16

Zlato pre Terezku a čokoládová torta pre Glonkiho

……na ktorej si pochutnali takmer všetci prítomní farmaceuti, boli príjemnou a sladkou bodkou za vydarenými sobotnými pretekmi vo Svätom Jure.

A teraz pekne od začiatku. Typický malokarpatský terén v okolitých lesoch Svätého Jura sa stal miestom zápolenia o tituly Majstrov Západnej oblasti SZOŠ na klasickej trati. Skúsení usporiadatelia z KOBRY Bratislava pripravili trate, ktoré previedli pretekárov cez kopce a údolia a cez množstvo kamenných násypov. Preverili tak fyzičku aj hlavičku každého pretekára, aby nakoniec zavesili na krk medaily tým najlepším. A že tí najlepší pochádzajú aj z našej stajne, si môžete prečítať práve teraz.

V kategórii W10 zvíťazila Terezka Kendrová, hneď za ňou na 2. mieste skončila Lea Kotuliaková. Filip Bukovac si dobehol v M12 po 3. miesto. V hlavnej ženskej kategórii nás zastupovali veteránky. Hana Šmelíková skončila 2. tesne pred Alenou Bukovacovou, ktorá skončila na 3. mieste. Peter Glončák zvíťazil v hlavnej mužskej kategórii, pred druhým Marošom Bukovacom. Glonkiho výkon bol ocenený čokoládovou tortou, ktorá nám veľmi chutila.

výsledky

medzičasy

18okt/16

Posledné kolo SRJ – Dreveník

Na ďalekom východe pod Spišským hradom sa počas posledného víkendu 15.-16.10.2016 rozdeľovali posledné body do Slovenského rebríčka.

Veľmi pekné teplé počasie v sobotu príjemne prekvapilo a tak sme si mohli s chuťou užívať hľadanie kontrol medzi množstvom skalných travertínových útvarov. Dreveník je totiž travertínová kopa tvaru stolovej hory v Hornádskej kotline a je zároveň najväčším travertínovým územím na Slovensku. V bludisku skál sa niekomu darilo viac, niekomu menej. Tomáš skončil na štvrtom mieste, Laco zbieral skúsenosti a na trati sa zdržal trochu dlhšie, Glonki sa naháňal v elite a skončil uprostred štartového poľa. Hana zvíťazila.

V nedeľu sa počasie pokazilo, bola zima a dážď a preto sa asi aj Laco poponáhľal z lesa von a dobehol na peknom 4. mieste. Tomáš dobehol na piatom mieste, celkovo skončil na 4. mieste. Glonki sa opäť usadil v strede elity na 6.mieste a Hana dobehla tretia. V celkovom hodnotení jej to však po sobotňajšom náskoku vystačilo na 1.miesto v kat. W45. Slovenské rebríčky sú dobehané a teraz už s napätím čakáme na celkové výsledky.

Okrem pretekov Slovenského rebríčka jednotlivcov sa v sobotu bežala Kvalifikácia na školské MS ISF v OB 2017. V kategórii W1 tesne zvíťazilo družstvo Gymnázia svätej Uršule za ktoré štartovala aj Magda Hrabošová, ktorá skončila v hodnotení jednotlivcov na 2. mieste. Držíme jej palce, aby bola nominovaná na MS do Palerma.

fotky z pretekov od Michala Krajčíka si môžete pozrieť tu:

11okt/16

Jesenné sústredenie – ZÁVER SEZÓNY!!!!

Ahoj kamaráti,

pozývame Vás všetkých – veľkých i malých, nováčikov i skúsených na Záver sezóny 2016.

Kde to bude? Vo Vracove. V dejisku MČR štafiet a družstiev 2015. Alena a Maroš si tam vlani vybojovali  kopu medajlí. Čakajú nás pieskové duny, borovicové lesy, presná mapa a kopa kontroliek, ktoré budeme hľadať počas dňa aj noci. Nezabudnite si preto pribaliť k dvom sadám oblečenia na behanie aj čelovky. Ešte lepšie bude pribaliť si dobre nabité čelovky.

Na tých najstarších čakajú postele(14 kusov) a tí mladší sa rozložia na matrace do spacákov. Je to tam pekné a čisté. Kocky, autíčka a loptičky určite rozveselia aj skôrnarodených nocľažníkov. Teplá sprcha je samozrejmosťou.

Čo budeme jesť? To, čo si navaríme. Tety kuchárky nám dajú k dispozícii celú kuchyňu. Medzi sebou musíme pohľadať šéfkuchára, zástupcu šéfkuchára a aspoň piatich kuchtíkov-pomocníkov. A možno by sa uživil aj vegetariánsky kuchár. Vo svojej prihláške do poznámky napíšte ak chcete zastávať niektorú funkciu v kuchyni.

Kedy to vlastne bude? 18.-20.11.2016

Koľko ťa to bude stáť? menej ako 9,99 €/osoba/noc a možno ešte menej.  Záleží od počtu prihlásených. V cene je zahrnuté ubytovanie, prenájom kuchyne a poplatok za mapu. Mapové podklady nám poskytuje SKOB Zlín.

Ak ti ešte chýba dajaká informácia, jednoducho príď tam a uvidíš. Nezabudni si zabaliť dobrú náladu (a kopu koláčov).

A teraz rýchlo klikaj na prihlášky a prihlasuj sa!

Termín: 23.10.2016 (nedeľa)
Klasifikácia: • Denné preteky dvojčlenných štafiet v orientačnom behu s určeným poradím KS
• RD trať pre deti, ktoré ešte nevedia (nemôžu) bežať štafety
• pre najmenšie deti v centre pretekov obrázková trať
Kategórie: Preteky dvojčlenných štafiet zoskupené podľa vlastného výberu pretekárov. Štafety KK,KD, DD môžu byť kombinované bez akýchkoľvek nárokov na pohlavie a vek (napr. dcéra s otcom, manžel s manželkou, dve kamarátky…)
3 kategórie štafiet:
• KK štafeta sa skladá z dvoch členov bez určenia veku a pohlavia, pričom obaja bežia alternatívu krátkej trate. K=krátky orientačne nenáročný úsek do 2 km
• KD štafeta sa skladá z dvoch členov bez určenia veku a pohlavia, pričom prvý úsek je krátky K=krátky orientačne nenáročný úsek do 2 km a druhý D=dlhý úsek je orientačne náročnejší do 3,5km. Nie je možná zmena poradia úsekov.
• DD štafeta sa skladá z dvoch členov bez určenia veku a pohlavia, pričom obaja bežia alternatívu dlhej orientačne náročnejšej trate do 4,5 km.
Preteky nie sú zarátané do žiadnej dlhodobej súťaže.
Centrum pretekov: GPS: 48°10’54.6″N 17°01’32.8″E
Parkovanie pozdĺž asfaltovej cesty smerujúcej na Devínsku hlavicu – Plachého ulica. Nebude riadené usporiadateľom. Od križovatky asfaltovej a lesnej cesty označenej lampiónom bude cesta na zhromaždisko značená v teréne. Vzdialenosť od lampiónu na zhromaždisko 1,2 km.
Prihlášky: do 19. 10. 2016
na adrese: fba.prihlasky@gmail.com
(prihláška je platná až po spätnom potvrdení)
Prezentácia: 9:00 – 10:00 v centre pretekov. Prosím buďte presní.
Všetky zmeny pred pretekmi po termíne prihlášok nahláste na e-mailovú adresu: fba.prihlasky@gmail.com
aktualizácia: Pavol Bukovác
Popisy pre preteky štafiet aj kategóriu RD sú iba na mapách.
Opis terénu: Stredná sieť ciest, výskyt terénnych a porastových detailov
Vzdialenosti: Štart aj cieľ štafiet, trate RD aj obrázkovej trate budú v bezprostrednej blízkosti zhromaždiska.
Štartovné: Štafeta 6€ / RD 2€ / obrázková za dobrovoľný príspevok
Platba na prezentácii.
Možnosť dohlášok na prezentácii obmedzene a za 150% štartovného.
Formát prihlášok: Za jeden klub môže štartovať v jednej kategórií viac štafiet napr.: KK_ FBA 01, KK_ FBA02, KD_ FBA01, KD_ FBA02, KD_ FBA03….
Vyhlásenie a zverejnenie výsledkov: • cca o 13:00
Vo všetkých kategóriách štafiet budú odmenené prvé tri štafety.
• Všetci pretekári na trati RD budú vyhlásení a dostanú malú odmenu.
• Všetci pretekári na obrázkovej trati dostanú odmenu hneď po dobehnutí do cieľa.
Výsledky budú zverejnené na stránke SZOŠ a fba.orienteering.sk
Iné: Stany na prezlečenie pretekárov budú v priestore zhromaždiska.

VŠETCI ŠTARTUJÚCI SA ZÚČASTŇUJÚ PRETEKOV DOBROVOĽNE A NA VLASTNÚ ZODPOVEDNOSŤ, BEZ NÁROKU NA ODŠKODNÉ PRI ZRANENÍ ALEBO ÚRAZE SPÔSOBENOM POČAS ALEBO NÁSLEDKOM TÝCHTO PRETEKOV.