Trochu málo z histórie …

Oddiel orientačného behu Farmaceut Bratislava vznikol približne pred 30 rokmi ako vysokoškolský klub pri Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave. Je súčasťou Telovýchovnej jednoty Farmaceut Bratislava, ktorá okrem orientačného behu zastrešuje aj turistický oddiel. Počas svojej existencie klub vychoval niekoľko žiackych, dorasteneckých, juniorských, akademických a aj seniorských reprezentantov, ktorí úspešne reprezentovali Slovensko na svetových aj európskych šampionátoch, svetových pohároch, stretnutiach mládeže a mnohých iných medzištátnych podujatiach.

Trochu zo súčasnosti …

V súčasnosti nás je v klube približne 25 aktívnych členov. To znamená, že chodíme po pretekoch, kde hlavne kvôli zábave a pobytu na čerstvom vzduchu sa stretávame a trávime, niektorí dlhšie a niektorí kratšie, chvíle v lese hľadaním kontrôl (toho správneho smeru zo štartu do cieľa). Stretnúť nás môžete na všetkých podujatiach v Bratislave. Na celoslovenských súťažiach po celej našej krajine sa nájde niekto od nás a vôbec nie je náhoda vidieť kohosi v našich klubových farbách v Čechách alebo v Maďarsku.

Kde nás ešte nájdete … takmer všade …

No a v Podunajských Biskupiciach okrem detí pomáhame aj rodičom našich „krúžkarov“ nájsť čaro behu na kondičných tréningoch a počas víkendov skúšame hľadať kontroly v bratislavských a okolitých lesoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *