Monthly Archives: február 2018

27feb/18

4. kolo OR Červený Kameň alebo Boroka cupa 2018

Počas mrazivého víkendu bolo FBA farby vidieť hneď na dvoch bojiskách: toť čo bys kameňom dohodil v známych červenokamenských skalkách a hradbách a ďaleko ďaleko na maďarskom juhu.
Možno kvôli mrazu, možno kvôli snehu nás bolo na OR pomenej, o to viac si vážime dve víťazstvá: z detí Rebecca vyhrala W14 a v M40 vyhral Maťo Borský, na bedni bol aj v M55 Viktor Mikluš tretí.
Časť FBA vyrazila do Maďarska už v stredu na sústredenie spolu s výberom brnenského klubu Žabovřesky a rakúskym repre tímom pod vedením Libora a Maroša. Cieľom boli extrémne ťažké terény, ktoré budú v lete dejiskom Juniorských Majstrovstiev sveta. Filip aj Miška do extra náročných terénov vyrazili po prvý krát a tak sme nenechali nič na náhodu. Štyri mapové tréningy síce niečo o tomto type orientácie našepkali, ale predsa len tréneri neočakávali až tak náročné trate pre detské kategórie. V tomto type terénu nie je problém 10 minút netušiť o časopriestore nič pre elitného bežca, nieto pre deti, ktoré tu trénujú po prvý krát.
Na preteky sa pridali ostatní členovia FBA: Peťo s Janom a Hanka s Terezou.
Počas pretekov mráz štípal okolo mínus 6, zelená na mape bola zelenšia než kdekoľvek inde v Európe. Akurát bola pokrytá 10cm vrstvou snehu, čo na pohode nikomu nepridalo. Dosť a skrátka: extra ťažké terény v extrémnom počasí dali zabrať každému.
Každý deň prialo šťastie niekomu viac, inému menej. Z malej FBA výpravy v súčte oboch dní vyšla najlepšie Hanka s celkovým tretím miestom. Škoda nepodarenej nedele, keď po sobote nastupovala ako víťazka. Hrdí sme boli aj na Filipa s celkovým piatym miestom s gradujúcimi výkonmi počas celého pobytu (v nedeľu tretí). Miška a Tereza P. ako začínajúce mapárky poriadne bojovali a verím, že skúsenosti zúročia v lepšom počasí na Postas cupa.
Veru terén ťažký, veľmi náročný na koncentráciu a psychiku. Určite podobné sústredenie naplánujeme aj o rok. Pozrite si časť tréningov:

19feb/18

Zima nás baví

Napriek tomu, že oblastné rebríčky už beháme naľahko, po pár metroch do kopca ešte panuje Pani Zima v plnej paráde.
Posledné dve nedele sme strávili na zasneženom Kamzíku: 11.2 sme mali skupinový vytrvalostný beh s mapou, včera kondičný trojboj: kto zdolá Kamzícku lúku rýchlejšie dole kopcom na ľubovoľnom dopravnom prostriedku, kto vybehne hore rýchlejšie a kto to vydrží najdlhšie… víťazov nebolo a ani porazených, všetci sme sa dobre pobavili a keď zíde sneh, súperi tešte sa na našu rýchlosť !

(foto Peťa Kotuliaková)

IMG_4073

 

16feb/18

Oblastný rebríček v Rusovciach

V sobotu 10.2.2018 sme sa stretli na ďalšom kole oblastného rebríčka Západnej oblasti. Preteky mali veľmi dobrú účasť, 233 pretekárov a tradične dobrú kvalitu z dielne usporiadateľov Kobry Bratislava. Vo farbách FBA sa postavilo na štart 48 pretekárov. Na popredných priečkach vo výsledkovej listine sa tentokrát častejšie objavovali naše baby, takže chalani pridajte!

babské výsledky:

W12: Lea – 4.miesto, W14: Rebecca – 1.miesto, W16: Katka Palusková – 3.miesto, W40: Hana – 1.miesto, Peťa Kotuliaková – 3.miesto, Peťa Rebrová – 4.miesto, W55: Katka Daříčková – 4.miesto

chalanské výsledky:

M14: Viktor – 4.miesto, M19: Maroš – 2.miesto, M40: Maťo – 2.miesto, M55: Jano Mižúr – 3.miesto

 

09feb/18

Učili sme sa bežkovať

Minulý týždeň 1.2.2018  sme boli prvý krát na bežkárskom sústredení v podaní pár super orientakov. Keď sme cestovali na Skalku, celú cestu pršalo, ale na Skalke padal nádherný sneh. Prišli sme tam až neskôr večer, ale aj tak sme sa nebáli  postaviť v hlbokej tme na lyže, samozrejme s čelovkami. Aj napriek tomu, že polovica skupiny nevedela bežkovať, išlo nám to výborne. Na druhý deň sme sa presúvali na bežkách minimálne 5 km do kopca a zase dole. Svalovica nemohla chýbať. Tretí deň bol asi najzaujímavejší. Prišli UJKO Šurgy, ktorý nás naučil techniku behu a stretli sme aj Mariana Dávidíka. Štvrtý posledný deň sme sa ráno pobalili a niektorí sa spustili na bežkách dole aj s batožinou, iný išli na obrovských sánkach alebo aj peši. Potom sme obuli bežky a šup na štadión, kde nás poctivo čakal Šurgy. Dovysvetľoval nám ešte klasiku a zopakovali sme si korčuľovanie z predošlého dňa. Po náročnom tréningu každý vypil svoju zaslúženú horúcu čokoládku so šľahačkou.
 
Chatka v ktorej sme bývali bola veľká, mala dve poschodia (prízemie a povalu). Na chatke  nás bolo 8, no postelí len 6 a tak deti spali na povale, Laci na lavičke v kuchyni a ostatný sa museli pomestiť na jednu manželskú posteľ. Strava bola výborná. Varili Laci, Maroš a Alena –  naši tréneri. Aj tentokrát sme mali ako odmenu za poslušnosť maličkú sladkosť.
 
Po večeroch sme sa sánkovali na ceste na tanieroch až ku „Števkovi“. Občas to bolo nebezpečné, keďže na ceste chodili skútre a aj sme prerážali trasu dolu  brehom pomedzi stromy. Našťastie sa nám nič nestalo, vtedy nám nebolo všetko jedno. (Šunkafleky) Zo sánkovačky sme chodievali okolo 21:00 a vtedy sme mali večierku, ale večierku sme si (my deti) vždy predĺžili aspoň o hodinku.  
napísala Miška