Monthly Archives: júl 2019

16júl/19

H.S.H Vysočina cup

Opäť sme si niektorí FBA orienťáci vvskúšali súperiť s prevažne českými pretekármi na českých parádne prepracovaných tratiach.
Od 12.-14.7. sme absolvovali 3-etapové preteky na Vysočine pri obci Svratouch.

D40B (Kika K.) 3,2/70 5,9/100 5,1/85

Ani daždivé počasie neodradilo 1430 súťažiacich 🤩.
Vďaka dažďu, bol vzduch príjemne chladný a prebeh cez hustníky príjemne „osviežujúci“.
Tak ako bolo písané v pokynoch, terén: prevažne ihličnatý les s dobrou priebežnosťou, ale ťažkou podložkou, bol presný😅. na mape „U ZABITÝHO“ boli oblasti s množstvom hustníkov, pri alebo v ktorých staviteľ tratí rád umiestňil kontroly. Ale taktiež sa na mape nachádzali oblasti s majestátnymi smrekmi, ktorých ihličie vytváralo dokonale prostredie pre bujné čučoriedčie, ozaj bujné a veľa. Spleť konárov a oblasti s kamenným podkladom, bol test pre naše dobre alebo slabo rozcvičené členky😁. Hustá sieť melioračných rýh, priesekov, chodníkov a ohraničené hustníky boli pre rýchlu orientáciu veľmi nápomocné.

Janko, Marek a ja sme bojovali ako sme vládali – „nediskli“ sme, dobehli sme v limite a ani sme neskončili poslední 🤗. Predsavzatie splnené.
Luky skončil na skvelom 7. mieste zo 117 detí.
Filipovi sa najviac darilo na 3. etape, kde skončil 2., čo ho v celkovom poradí posunulo na krásne 3.miesto.
Maroš skončil na 14.mieste a Alenka aj napriek niekoľkotyždňovej PN-ke absolvovala všetky 3 etapy a skončila 10.
Tri dni sme strávili v stanoch na lúke „v tichom kempe“. Medzi jednotlivými pretekmi sme hrali karty, loptov= hry, hod lietadielkami alebo stanové bojové súboje občas alá húsenice 😅.

Boli to pekné preteky so zaujímavými rôznorodými traťami v nádhernom prostredí, proste úžasne strávený víkend.

Kika

02júl/19

Začali sme prázdninovať-ako inak – s OB!!!

Piatok okolo obeda.

Mladí farmaceuti pohádzali vysvedčenia, pochvaly triednych učiteľov a riaditeľov na písací stôl, aktovky pod stôl a hurá na letné orienťáky… Už o 17,00 hod bol nulový štart na prvých letných pretekoch – Cene strednej Moravy. Šprint v obyčajnom malom mestečku Konice po zhliadnutí mapy hneď dostal krásnu príchuť – zaujímavé trate s rôznymi voľbami postupov na prvý pohľad na nezaujímavej mape zamiešal poradím už v prvej etape.
Čakali nás ďalšie dve lesné etapy v kopcovitom teréne minuloročnej slovensko-českej majstrovskej klasickej trate. Keďže upsoriadateľ nás chcel dostať do pekných častí lesa, v sobotu bol štart a cieľ vysunutý 2,5km zo zhromaždiska, čo dalo viacerým v príjemnom letnom teplúčku zabrať. Ale zasa klobúk dole – trate ozaj pekné, na „vysunutom“ zhromaždisku pripravený pre pretekárov absolútny komfort – dostatok vody, TOI-ky, milí usporiadatelia, všetko klapalo ako malo. Po chvíli sa karty opäť poriadne zamiešali. Silná konkurencia v detských kategóriach – veď preto sme sme išli – nám našťastie neušla. Trošku nás zaškočili dĺžky pre najmenších (kam ten svet speje ???), keď v kategorii HDR: 0,9/2,9/1,9 bez veľkej možnosti skracovania detváky behali neuveriteľne rýchlo…
Tomáš krásne zabehol šprint a tretiu etapu, Filipovi sadli obe lesné trate. Vo výsledkoch na sekundy (napriek náročným tratiam so zaujímavou voľbou postupov 4,7km/220 prevýšenie) nakoniec skončil Filip šiesty (víťazstvo v poslednej etape stratil na dobehu o dĺžku chodidla) a Tomáš trinásty. Maroš v hlavnej kategórii 7 a Alena po chorobe v D35C druhá. Jediná Michaela z nám neznámych príčin poslednú etapu diskla.
Chlapci ostali na Morave na mapovom sústredení a my dospeláci – šup do práce, aby sme ďalšie predĺžené víkendy mohli tráviť na pekných orienťákoch…