Monthly Archives: júl 2018

24júl/18

O-camp Milovy 2018-ako to vidí Terezka W12-II.rok

Tábor bol tak, ako každý rok, úžasný. Tréningy boli zaujímavé kvôli premyslene postaveným tratiam, ale aj kvôli nádhernému mokraďovo – skalnému terénu s čučoriedkami a brusnicami. Žiadny tréning nebol nudný, každý bol niečím výnimočný, ako napríklad Navigačný plán – museli sme podľa našich vlastných nákresov nájsť konrulu, Kombotech – bola to kombinácia viacerých techník, časť trate sme mali vyrezanú a časť bola bez ciest … Poriadna výzva bol aj Rogaining Zderaz, kde bola nádherná trať popri pieskovcových skalách. Na Rogainingu sme mali jednu povinnú kontrolu v skalnom meste, kde bol pripravený skalný labyrint. Alenka si dala tú námahu pripraviť pre nás teórie, kde sme sa naučili lepšie pochopiť piktogramy, vrstevnice … Ale aby tábor nebol len o behaní a orientovaní sa, v našom kempe bol aj rybník, kde sme sa chodievali kúpať a niektorí z nás aj kŕmiť obrovské kapre. Boli sme aj na dvoch turistikách ku 9 skalám a 4 paliciam, čo boli majestátne skalné masívy, z ktorých bol nádherný výhľad. Mali sme aj opekačku, nočnú hru a nočák. Chcela by som poďakovať Alenke a Marošovi, ktorý mali chuť znovu pre nás O – camp zorganizovať, ako aj ostatným dospelákom, ktorí im pomáhali. Ďakujeme!!!

Tereza Kendrová, W12(14) – tábor skupina C/E

24júl/18

Malé obzretie za O-camp 2018

Tohtoročný O-camp je už úspešne za nami, a tak sa vnucuje príležitosť sa obzrieť, aký to bol týždeň, strávený na Milovách.
Športovú úroveň a výkony jednotlivých účastníkov vyhodnotia tréneri, ale ja by som sa rád pristavil pri celkovom pohľade na O-camp.
Predovšetkým nám všetkým účastníkom umožnil mať skutočnú radosť z pohybu, z pobytu v prírode, ale predovšetkým mať radosť z orientačného behu. Počas celej doby strávenej na sústredení bolo vidieť a cítiť na všetkých – od trénerov cez elitu po najslabšieho účastníka, že orienťák je srdcovou záležitosťou. Orientačný beh je naozaj šport pre všetky vekové kategórie, v prípade mojej rodiny sme boli tri generácie, ktoré sme mohli vychutnať tréningové zaťaženie.
Viem, akú obrovskú námahu si vyžiadalo pripraviť a uskutočniť tak náročný program, pre tak rôznorodé výkonnostné skupiny. Skĺbiť program na jednotlivé dni a dokonca aj dva nočné tréningy, a pri tom zachovať kamarátske prostredie medzi všetkými účastníkmi.
Za to, že sme mohli stráviť prekrásny týždeň plný zážitkov a radosti, patrí všetkým organizátorom obrovská vďaka. Nechcem sa púšťať do vymenovania jednotlivých aktérov tohto nádherného podujatia, určite by som niekoho neúmyselne vynechal (ako sa mi to stáva pri vynechaní kontroly), ale o to vrelšie ďakujem všetkým.
Dedo Jan Nebeský.