Monthly Archives: marec 2023

13mar/23

Tradičné oblastné v Bratislave

Kým veľkáčsky tím posilnený o Lukyho súťažili v maďarských hustníkoch, malkáči pod vedením Mareka bojovali v bratislavských kopcoch.

Cez víkend 4.3 a 5.3 2023 sa konali dva preteky v Bratislave – Snežienky a machri a Prvý jarný kufor.

V sobotu bol šprint na Kramároch, kde sa behalo hlavne do kopca . Umiestnili sme sa 1. Boris, 2.Peťo, 7.Riško v M-14 a 2.Baška vo W-12.

V nedeľu sme mali preteky v lese v Rači. V lese bolo len málo chodníkov, takže sme museli behať hlavne azimutom. A nakoniec sme skončili 1.Boris, 3.Peťo, 4.Riško v M-14 a 2.Baška vo W-12. Ja som si v nedeľu zabehal aj RD s Kajkou.

K pretekom sa vyjadrili aj ostatní:

Peťo – V sobotu bolo potrebné rýchlo mapovať a kvôli tomu som spravil pár zlých postupov. V nedeľu sa behalo v lese a bol krásny deň. Keď som sa aj stratil, vedel som sa na mape nájsť.

Riško – V sobotu boli ľahké kontroly a v nedeľu bol les bez ciest ale s pekným počasím.  

Baška – Cez víkend bolo pekné počasie a všetko som vedela nájsť.

napísal Boris H14

07mar/23

Tipo cupa 2023

Pre veľký úspech sme sa po minulom víkende opäť vrátili na preteky do Maďarska. Tentokrát na Tipo kupa, neďaleko Budapešte. 

Prvá výzva nás postretla hneď na začiatku, keď dostavník takmer zapadol do blata pri príchode na zhromaždisko. Na zhromaždisku nás však čakalo nádherné počasie, naši maďarskí kamaráti a my už sme sa už tešili do lesa. I keď mapy boli pre organizátorov pravdepodobne náročné na zelený toner, stromy ani kríky ešte nemali listy a dalo sa cez les voľne prebiehať. Trebalo si však dávať pozor pod nohy, na kameňoch sa dá zraniť raz-dva. 

Po sobotnom výkone sme sa rozhodli spraviť si výlet na Floridu (penzión) a prechádzku v okolí na námestie v Štúrove. Miestna cukráreň bola na naše sklamanie zatvorená. Bez návštevy sa nezaobišla ale Ostrihomská Katedrála Panny Márie a svätého Vojtecha. 

Ani v nedeľu sme nezahálali a hneď ráno sme plní síl vyštartovali na druhú časť pretekov. Dlhé postupy nejednému z nás precvičili mozgové závity. Podarilo sa nám aj opäť krásne umiestniť: Filip 1. v M18, Maroš 2. v M21A, Tomáš 3. v M18, Alenka 3. v W21B, Anka 3. v W18, Lukáš 6. v M14. 

Vo vzduchu je cítiť atmosféra začínajúcej sa jari a my už sa tešíme na začiatok sezóny.

napísala Anka Širicová W18

https://photos.app.goo.gl/nPtjnzyTFAvf3vJAA

02mar/23

Boroka cupa spring 2023

V piatok na obed sme po dlhej dobe opäť nasadli do dostavníka a vydali sa k naším južným susedom na preteky Boróka Kupá do Maďarska.

Po príchode na nádherné ubytovanie, ktoré sa nachádzalo priamo na mape, nám tréneri pripravili tréning po krásnych boróckych lúkach, ktorý nám pomohol vžiť sa do terénu.

V sobotu sme sa zobudili do upršaného rána a po tradičných pretekových raňanjkách – ovsenej kaši – sme sa presunuli na zhromaždisko. Našťastie postupne prestalo pršať, a tak sme si mohli naplno užiť skrátenú klasiku na klasických borievkových lúkach aj v čistých lesoch s mnohými detailami. Mnohým z nás sa darilo a obsadili sme popredné priečky.

Po obede nás opäť čakal tréning, tentokrát v skôr lesnej časti, častokrát až v pichľavých maďarských hustníkoch. 

V neďelu sme bežali long, kde sme prešli všetky typy terénov. Najdôležitejší súboj prebiehal medzi Filipom a Marošom, ktorí mali medzi sebou po sobote len niekoľko sekúnd. Nakoniec vyhral Filip, ktorý sa zároveň umiestnil na 2. mieste v mužskej elite. Boris vyhral kategóriu M14, Tereza W18, Jonatán M18 a Alenka bola 2. vo W40. 

Preteky aj tréningy sa nám veľmi páčili, jedlo bolo ako vždy skvelé, nabehali sme veľa kontrol a naučili sme sa (dúfam) každý niečo nové.

Tereza Kendrová, W18

Boroka 2023 jar – Fotky Google

01mar/23

MSR LOB Skalka 2023

Tak ako každý rok, keď je dosť snehu a sme zdraví sme s radosťou vyrazili na Skalku, porovnať svoje sily a výdrž s ostatnými bežkárskymi fanatikmi z celého Slovenska. Predpoveď počasia na víkend bola nie že nevhodná, ale dokonca odpudzujúca až hnusná… uplynulé slnečné víkendy na horách síce nám-optimistom navrávali, že predsa nemôže na Skalke 3 dni v kuse pršať pri teplotách tesne nad nulou. No ale ako je známe, optimista je len blázon, lebo ak má byť zle, tak zle bude.

No ale keďže my máme tvrdú škrupinku a deti, ktoré vychovávame tiež, v sobotu sme vybojovali v jednotlivcoch na middli 2 zlaté (Filip, Alena) a 2 strieborné (Luky, Maroš) medaile. Ostatným vetošom sa nedarilo až tak, ako by možno chceli. Maťo Borský o 50 sekúnd zaostal za medailou a Hrnkymu vyletel pri zbesilej jazde čip do snehu, ktorý našli až organizátori po ukončení pretekov.

Daždivé popoludnie s drsným vetrom sme využili na zlepšovanie techniky (poznáte niečo lepšie???) niektorí na bežkách, niektorí na snowboarde…

Ráno sme sa prebudili do rovnako hnusného počasia, len hmla bola hustejšia než včera… No čo už,  prišli sme po medaile, tak poďme na to! Pri slabej účasti z nášho klubu sme to pozliepali ako sa dalo: Terezka „podrástla“ do žien a spolu s Alenou bojovali zo všetkých síl – a obstáli na peknom druhom mieste. Filipa sme nasadili do mužov na prvý úsek – nech si mladík zasúťaží. Po peknej odovzdávke na druhom mieste Maroš „naštartoval“ a odovzdával u nás hosťujúcemu Adamovi J. z prvého miesta. No a Adam v snahe udržať čo sa dalo preletel trať, lenže bez jednej kontroly. Takže miesto slávy nastal „plač“, ale s úsmevom na perách. Veď sme tu pre zábavu a aby sme si užili to neuveriteľné počasie !!!

Vetoši po včerajšku zabrali a so cťou si prevzali bronzové medaile.

LOB-y ako každý rok sú po dlhej zime a ťažkých bežeckých tréningoch príjemné rozptýlenie a pokiaľ bude baviť usporiadateľov pripraviť pre nás túto zábavku, tak o rok sme na Skalke opäť !!!      

https://photos.app.goo.gl/eDRKGCpSndyWK1Pj9