Category Archives: Klubové záležitosti

04mar/21

Vedeli ste, že?

Marek rád pripomína deťom, že posledným krokom jedného tréningu začína príprava na ten druhý.
V praxi to znamená pre pretekára veľa práce: vyklusať sa, vystrečingovať (v normálnych časoch nahradiť inou regeneráciou), osprchovať, napapkať, zakresliť postupy a vypísať tréningový denník a šup do postele zbierať energiu na druhý deň.
To všetci poznáte a pravidelne robíte, žiadne novinky…

Ale viete čo Marekova čarovná veta znamená pre trénerov?
Ešte pred ukončením Vášho tréningu treba kontroly z lesa pozbierať, doma dať vysušiť a opäť poskladať.

Laci príde vymrznutý domov, sadne za počítať a spracuje výsledky.
Okrem toho treba krabičky pekne poukladať a ak sú špinavé od blata aj vyčistiť.

Maroš a Alenka vedú na základe výsledkov a medzičasov dlhé rozhovory, čo komu nešlo a teda kam by sme mali ísť nabudúce, aby sme to natrénovali. Po výbere terénu začína „čarovanie“ s mapou. V okolí Bratislavy máme mapy dosť staré, porasty sú neaktuálne, cesty sa menia. Niekedy je čas skočiť priamo do terénu a poobzerať sa, čo sa nové v lese udialo.

Keď nie je čas za svetla, sadne Maroš k počítaču a čaruje…z rôznych zdrojov sa snaží mapu čo najviac aktualizovať. Neraz tomuto „aktualizovaniu“ mapy venuje aj 3-4 hodinky, ktoré by inak mohol venovať svojmu spánku.

Keď je mapový podklad čo najlepšie pripravený, sadne k počítaču Alenka (alebo pokračuje Maroš) a po 1-2 hodinkách práce sú pripravené trate.
Ostáva poslať prihlasovací email, počkať na prihlášky, zostaviť štartovku a poslať pokyny. V praxi to znamená opäť sa niekoľko krát pripojiť k počítaču a všetko doviesť do zdarného konca.

Treba sadnúť do auta a ísť ich vytlačiť. V prípade zlej predpovede počasia nachystať do mapníkov.

Keď je kontrol v lese naplánovaných veľa alebo podľa štruktúry tréningu nám niekedy treba zohnať pomoc pri roznose a zbere kontrol.

V deň D a hodinku H už len dúfať, že počko nám bude priať, všetci budú dobre rozcvičení, nikto sa nezraní no a s napätím počúvať vaše zážitky z lesa…
Kruh sa zatvorí a my začíname odznova… dúfam, že aj vy…

11jan/19

ROK 2018 V NAŠOM KLUBE

  • ROK 2018 V NAŠOM KLUBE

Pretekárska činnosť:
Členovia nášho klubu sa presadzovali predovšetkým v súťažiach sekcie orientačného behu a presnej orientácie. V menšej miere sa niektorí jednotlivci zúčastnili pretekov v lyžiarskom orientačnom behu a orientačnej cyklistike.

  • Presná orientácia

Boli tu do dosiahnuté najvýraznejšie úspechy, pričom naši pretekári absolvovali súťaže najvyššieho Európskeho a svetového významu.

Majstrovstvá Európy. V slovenských farbách nastúpili Šimon Mižúr, Pavol Bukovác a Silvia Shahzad. Šimon s Paľom prispeli k vynikajúcemu 5. miestu štafety  a v jednotlivcoch sa Paľo umiestnil v disci-plíne TempO na výbornom 12. mieste a  Šimon na 29. mieste. V disciplíne PreO skončila  v kategórii Para Silvia Shahzad na 36. mieste.

Majstrovstvá sveta. Do finále TempO postúpili všetci naši reprezentanti (Pavol Bukovác, Dušan Furucz a Ján Furucz). Vo finále obsadil a Janko 2.miesto, Dušan 8.miesto a Paľo 18.miesto. V disciplíne PreO sa opäť výrazne presadil Ján Furucz, ktorý získal titul Majstra sveta.

Majstrovstvá Slovenska.
V disciplíne TempO zvíťazil Janko Furucz a na 3. mieste skončil Ivo Tišljar a v disciplíne Pre O bol Janko Furucz druhý a na 3. mieste skončil Paľo Bukovác.

Svetový ranking v presnej orientácii.  Od minulého roka sleduje medzinárodná federácia orien-tačných športov IOF aj ranking v presnej orientácii, kde sa z našich zástupcov najviac presadil Ján Furucz, ktorý skončil na 3. Mieste a okrem toho ho IOF vyhlásilo za najúspešnejšieho športovca v presnej orientácii.

V roku 2019 nás budú reprezentovať: Ján Furucz, Dušan Furucz, Pavol Bukovác a Šimon Mižúr. Vedúcim trénerom slovenskej reprezentácie v presnej orientácii sa stal Janko Furucz.

  • Súťaže v orientačnom behu:

V dlhodobej súťaži v slovenskom rebríčku družstiev skončil FARMACEUT na 4. mieste za víťaznými ATU Košice, na druhom mieste skončil Sokol Pezinok a na treťom mieste Slávia Žilina. V pohári predsedu SZOŠ skončilo naše družstvo mládežníkov na vynikajúcom 2. mieste za Sokolom Pezinok a treťom mieste skončili bežci SKS Bratislava.

Na stupne víťazov Majstrovstiev Slovenska sa v uplynulom roku postavili títo naši pretekári:

2.6.2018 MSR – krátka trať – Kysak

M14: 2. miesto Filip Bukovác,
3.mesto Tomáš Kasza
W14: 3. miesto Rebecca Herna
W18: 3. miesto Tereza Pružincová
W35: 2. miesto Alena Bukovácová
W45: 1. miesto Hana Šmelíková

3.6.2018 MSR – štafety – Kysak
M14: 2. miesto Filip Bukovác, Tomáš Kasza
W18: 2. miesto Tereza Pružincová, Rebecca Herna, Michaela Patassiová
W105: 1. miesto Hana Šmelíková, Kristína Komanová, Alena Bukovácová

16.6.2018 MSR – šprint – Šamorín
M14: 3. miesto Filip Bukovác
M21: 1. miesto Paľo Bukovác
M40: 2. miesto Martin Borský
W18: 2. miesto Tereza Pružincová
W45: 1. miesto Hana Šmelíková

16.9.2018 MSR – dlhá trať – Kladky
M14: 1. miesto Filip Bukovác
M21: 2. miesto Paľo Bukovác
W14: 1. miesto Rebecca Herna
W35: 3. miesto Alena Bukovácová
W40: 3. miesto Kristína Komanová

21.9.2018 MSR – nočný
M35: 2. miesto Peter Bohuš
M40: 2. miesto Dušan Hrnčiar
W40: 1. miesto Alena Bukovácová
3.miesto Kristína Komanová
W45: 1. miesto Hana Šmelíková

23.9.2018 MSR – šprintové štafety – Nové Mesto nad Váhom
MW35: 2. miesto Hana Šmelíková, Peter Glončák
MW55: 3. miesto Jana Mižúrová, László Prill

Celkovo sme získali v súťažiach orientačného behu 8 zlatých, 10 strieborných a 8 bronzových medailí.

V Slovenskom rebríčku jednotlivcov vo svojich kategóriách obsadili stupne víťazov:

  • 1.miesto Filip Bukovác M14, Martin Borský M40, Hana Šmelíková W45
  • 2.miesto Lea Kotuliaková W12
  • 3.miesto Rebecca Herna W14, Alena Bukovácová W35, Karol Paluska M12, Paľo Bukovác M21

Veľký počet našich členov sa zúčastňovalo pretekov oblastného rebríčka ZO – Sanasport cupu. Tieto preteky sú vhodné hlavne pre našich rekreačných bežcov. V tomto rebríčku sme mali dvoch víťazov: v kategórii M40 Martin Borský a v kategórii W14 Rebecca Herna.

Do CTM (Centra talentovanej mládeže) pre rok 2019 boli zaradení Filip Bukovác a Rebecca Herna.

Nominačné preteky na školské Majstrovstvá sveta 2019 Estónsko
V školských dresoch Gymnázia Grösslingova (ale orienťáckym pôvodom všetci členovia FBA) sa nominovali žiaci z 1. miesta v zložení: Filip Bukovác, Viktor Kotuliak, Tomáš Kasza, Jakub Berčík a Adam Gramblička.

Organizačná činnosť:

  • Preteky:

Najdôležitejšou úlohou pre tento rok bolo úspešné zorganizovanie Majstrovstiev Európy v presnej orientácii na prelome apríla a mája. V konečnom hodnotení z pohľadu funkcionárov IOF dopadli veľmi dobre.

Tradične sme pripravili školské obvodné kolá v orientačnom behu a prispeli sme k organizácii školských Majstrovstiev Bratislavského kraja.

Na jeseň sme usporiadali oblastné preteky šprintových štafiet Dunajská buzola.

  • Tréningová príprava:

Veľké úsilie sa venuje príprave mládeže. Už po štvrtý krát sme usporiadali veľmi úspešnú akciu O-camp. Účasť bola otvorená aj pre deti a trénujúcich dospelých z celého Slovenska, celková účasť sa vyšplhala na  81. Veľká vďaka patrí  hlavne Alene a Marošovi Bukovácovcom, ktorí pripravili počas prázdninového týždňa pre všetkých účastníkov 12 mapových tréningov v lokalite Milovy na Morave. Celoročná tréningová činnosť prebiehala pravidelne 3-4 krát v pracovnom týždni a počas víkendov sme sa zúčastňovali pretekov na Slovensku a v zahraničí. Sme veľmi radi, že k trénerskej dvojici Alena a Maroš Bukovác sa pripojil aj Marek Koman, ktorý zastrešuje silovú prípravu detí. Pre členov klubu sme zorganizovali 6 víkendových sústredení zameraných na mapovú prípravu a popri viacerých víkendových výjazdoch na preteky sme aj trénovali.

Funkcionárska činnosť:

V rámci SZOŠ zastávali naši členovia významné pozície:

  • podpredseda a hospodár SZOŠ: Ján Mižúr
  • predseda Disciplinárnej komisie SZOŠ: Dušan Hrnčiar
  • tréner akademickej reprezentácie SR v OB: Ján Mižúr
  • tréner reprezentácie presnej orientácie: Ján Furucz

Ján Mižúr sa v minulom roku stal hlavným kontrolórom Slovenského olympijského výboru, ktorý sa dňa 7.12.2018 stal strešnou organizáciou slovenského športu s názvom Slovenský olympijský a športový výbor.

spracovali: Hanka Šmelíková, Alena Bukovácová, Ján Mižúr

19apr/18

JANO MIŽÚR sa stal predseda Dozornej rady SOV

Beháme okolo seba, zdravíme sa, žartujeme. Rozprávame hlavne o kontrolkách a málokto z nás vie o ostatných, čím sa zaoberajú v pracovnom živote.

Obrovským pracovným úspechom nášho oddielového kolegu Jana Mižúra sa v nedávnych dňoch stalo jeho vymenovanie za predsedu Dozornej rady Slovenského olympijského výboru.

Aj iní z nás majú pracovné úspechy,vôbec o tom nepochybujeme.
Janova práca je ale priamo v prospech nás všetkých – orientačných bežcov.

V časopise E-ŠPORTINFORM uverejnili rozhovor s Janom:

Nedávno ste boli menovaný do funkcie predsedu dozornej rady Slovenského olympijské výboru a zároveň ste bol zvolený do funkcie hlavného kontrolóra SOV. Skúste nám popísať, v čom spočíva vaša úloha v rámci týchto funkcií?
Uvedená funkcia je vyvrcholením môjho funkcionárskeho pôsobenia v športových štruktúrach. Viem do čoho idem, všetky moje úlohy a kompetencie vymedzuje zákon o športe. Momentálne sa chystám na skúšky, a ak ich zdarne zvládnem, potvrdím svoju funkciu.
Rezortné strediská vrcholového športu sa už od čias minulého režimu v bývalom Československu a následne po rozdelení federácie aj na Slovensku sústredili pod dohľadom ministerstiev obrany, vnútra a školstva. Otázka racionalizácie, reformy rezortných stredísk, či dokonca  vzniku jedného spoločného centra vrcholového športu zaznieva už  dlhšiu dobu. Aké sú podľa vás klady a zápory takéhoto riešenia, alebo zachovania súčasného stavu?
Nakoľko pracujem od roku 1991 vo vrcholovom stredisku športu patriacemu rezortu školstva, zažil som počas môjho pôsobenia viac snáh o vytvorenie jedného komplexného centra vrcholového športu. Ani jeden z pokusov nevyšiel. Ideálna šanca tu bola pri tvorbe nového zákona o športe, ale ani tentoraz nedošlo k spoločným prienikom. Takže súčasný systém zabezpečenia vrcholového športu  cez strediská bude závisieť vo výraznej miere na úrovni spolupráce a dohôd medzi strediskami obrany, vnútra a školstva. Osobne vidím, že táto spolupráca funguje a naberá, ako my orientační bežci hovoríme – správny smer.
Strešná organizácia športu je tiež témou, ktorá je predmetom diskusií v športových kruhoch na Slovensku. Vieme, že v minulosti tu takáto organizácia bola a snahy o znovu vytvorenie podobnej organizácie stále pretrvávajú. Ako sa vy pozeráte na jej úlohu a význam pre športové subjekty u nás?
Dobre ste poznamenali, že v minulosti takáto organizácia bola. Problémy však začali potom, čo štátne orgány prestali financovať „strechu“ a rozhodli sa financovať jednotlivé športové subjekty samostatne. Osobne som iniciatívu Slovenského olympijského výboru o vytvorenie strešnej organizácie privítal a budem ju podporovať. Hlavne pre malé športy to má veľký význam, nakoľko v tom vidím silu v našom zastupovaní voči štátnym orgánom a iným subjektom, ktoré by nám mohli pomôcť v napredovaní.
Na oblasť financovania športu vplýva v súčasnosti viacero faktorov, napríklad počet  zvyšujúcich sa športov, budovanie športovej infraštruktúry, stúpajúce náklady vyplývajúce z rozvoja, vedeckého pokroku či stúpajúcich organizačných i bezpečnostných nárokov. V čom tkvie podstatný rozdiel medzi financovaním športu v bývalom režime a súčasnosťou?
Nevidel by som tento problém tak, že by sa malo porovnávať, ako to bolo v minulosti a ako je to teraz. Každá doba prináša so sebou veľa dobrého, ale aj problémových situácií. Myslím si, že v poslednom období ide do športu primerané množstvo financií a podporuje sa veľa športových aktivít súvisiacich so zdravým životným  štýlom. Nemôžeme však čakať len s otvorenou náručou, musíme aj my v rámci svojich športových štruktúr urobiť niečo, čo prinesie vytúžený výsledok. Nám sa napríklad v našom zväze darí v zabezpečení školských súťaží. Dokázali sme zapojiť do nich v minulom školskom roku vyše 2 500 detí zo základných a stredných škôl, pričom členská základňa nášho zväzu  neprevyšuje 800 členov.
Život  zväzov zásadne ovplyvnili legislatívne zmeny súvisiace s novým zákonom o športe. Ste  nielen dlhoročný zamestnanec rezortného strediska vrcholového športu, ale aj funkcionár športového zväzu. Aký je teda váš pohľad na súčasnú situáciu a dopady zákona na každodenné fungovanie zväzov po niečo viac než dvoch rokoch od jeho platnosti?
Vo zväzových štruktúrach pracujem od roku 1989, z toho osem rokov som vykonával funkciu predsedu Slovenského zväzu orientačných športov a bez prestávky som členom jeho výkonného výboru. Môžem teda porovnávať. Je to pre náš malý šport veľmi ťažké obdobie, nakoľko posledné dva roky priniesol hlavne veľa  administratívnej práce. Na bedrách jedného človeka, ktorého  si môžeme v zmysle platnej legislatívy vyfinancovať zo štátnych dotácií, je zabezpečenie všetkých činností súvisiacich s fungovaním zväzu. Bez dobrovoľnej pomoci našich ďalších obetavých členov by to tento jednočlenný aparát asi nezvládol. Platný zákon o športe pozabudol na to, že sú tu aj malé  športové zväzy, od ktorých štátne orgány požadujú za minimálnej podpory profesionálne výkony.
Dá sa objektívnym spôsobom porovnávať otázka financovania športu  u nás  a v zahraničí? Máme na mysli skôr krajiny, ktoré sú s nami všeobecne porovnateľné. Bolo by možné prevziať alebo aplikovať zahraničný model financovania športu alebo jeho časť u nás, alebo je táto oblasť výsostne špecifická pre každú krajinu?
Toto je veľmi ťažká otázka, na ktorú sa aj ťažko odpovedá. V minulosti sme vyskúšali mnohé systémy podpory športu a získali aj informácie o tom, ako to beží v zahraničí, resp. v okolitých krajinách. Ťažko sa asi dá nájsť systém, ktorý by vyhovoval všetkým bez výnimky. Osobne si myslím, že súčasný systém by sa mohol zjednodušiť a navrhol by som doň zapracovať hlavne jednoznačné merateľné ukazovatele (napríklad výsledky a členskú základňu).
Ako  bývalý športovec a potom dlhoročný funkcionár konkrétneho športového odvetvia (orientačný beh),  ktoré nepatrí medzi tzv. veľké športy, poznáte pomery v oblasti ekonomiky, vnútorného chodu klubu a jeho zabezpečenia, financovanie, materiálne vybavenie, organizačné zaistenie podujatí atď. Akou formou sa dajú pri veľmi skromných pomeroch a obmedzených možnostiach (vy)riešiť vzniknuté problémy existenčného charakteru, keď ide často až o holú existenciu klubu  i športu ako takého?
Tak ako som to už v predchádzajúcich odpovediach formuloval. Nemôžeme sa spoľahnúť len na štátnu podporu. Sme občianske združenie, ktoré by malo financovať svoju činnosť aj z iných zdrojov, ako sú štátne. Napríklad dobre vypracovaný systém výberu členských príspevkov, nadačný systém, organizácia významných podujatí a podobne. V našom orientačnom športe určite platí systém ponuky a dopytu. Ak chcem absolvovať kvalitnú súťaž, tak si ju nájdem a na ňu vyčlením  aj financie zo svojho osobného rozpočtu a zaplatím si ju (bez  ohľadu na to, či  toto podujatie je zorganizované u nás doma alebo v zahraničí).
Univerzitný šport je tiež  jednou z domén, v ktorej sa realizujete ako funkcionár. Aký je Váš pohľad na  úlohu a význam univerzitného športu na Slovensku?
Univerzitný šport je mi tiež blízky, nakoľko som v ňom zažil veľmi veľa pekných chvíľ. Svoje pôsobenie som začal ako člen Slávie Farmaceut Bratislava, kde som sa dostal počas mojich štúdií v Bratislave ako úspešný reprezentant. Doteraz som klub nezmenil a stále v ňom  pôsobím. V štruktúrach univerzitného športu zastávam funkciu vedúceho športovo-technickej komisie zodpovedného za orientačný beh v SAUŠ. Univerzitný, ako aj školský šport na Slovensku majú veľký význam, hlavne vo vytváraní podmienok pre športovanie, či už ide o vrcholový alebo šport pre všetkých.
Je o Vás známe, že ste nie len zanietený športový fanúšik, ale aj aktívny športovec. Orientačný beh je  krásna športová disciplína, kde človek trávi množstvo času v prírode na čerstvom duchu. Zúčastňujete sa  dokonca aj súťaží vo svojej vekovej kategórii. Prezraďte nám, ako sa stále udržiavate vo forme?
Orientačný beh je šport, v ktorom sa vypisujú súťaže podľa vekových kategórií, čiže súťažím s vekovo rovnakými partnermi. Ešte aj teraz behávam tri až štyrikrát do týždňa, stal sa zo mňa víkendový bežec. Mám radosť z pohybu v prírode a v priebehu roka si už vyberám súťaže v tých lokalitách, v ktorých som ešte nepretekal.

Prečítajte si zaujímavosti zo sveta slovenského športu:
E-Sportinform_01_2018

 

21dec/17

čo bolo a čo bude

Tak ako každú zimu, aj tento rok sa blíži čarovná chvíľa, keď môžeme povedať, čo sme počas uplynulých 12 mesiacov spravili super, čo môžeme zlepšiť a hlavne čo chceme robiť ďalej.

V skratke to zhrniem takto: Bolo to výborné a bolo to dosť…

A v detailoch?

Ako klub sme prekročili magickú stovku členov, čo doteraz nebolo nikdy v histórii nášho klubu (pamätníci, ak sa mýlim, prosím opravte ma). Nie je celkom ľahké dať organizačne dokopy takú skupinku. Administratíve (udržiavanie správnych údajov registrovaných a novoregistrovaných + prihlasovanie na preteky) sa tejto neľahkej úlohe počas celého roku venovali hlavne Jano a Peťo Mižúrovci, cez FBA stránku Braňo Kendra.

Zorganizovali sme 3 preteky oblastného rebríčka + školské preteky + 5 pretekov v presnej orientácii. Jedno kolo OR sme zrušili kvôli nepriazni počasia.
Opäť sme boli hlavní organizátori letného týždenného O-campu s účasťou 80 pretekárov. Deti mali možnosť zúčastniť sa na štyroch 2-3 dňových mapových sústredeniach.

Získali sme 5 zlatých, 5 strieborných a 10 bronzových medailí v klasickom OB a LOB. Výsledky pretekov v Presnej orientácii nájdete tu. Najviac bodovali Hanka ŠmelíkováPalčo Bukovác. Nesporne za talent roka môžeme vyhlásiť Terezu Pružincovú, ktorá pod vedením Hanky raketovo nastúpila a miešala karty vo W18 celý rok. V kategórii, kde ostatné dievčatá behajú od malička zisk dvoch medailí môže znamenať začiatok peknej peknej kariéry.

Deti-ktoré ešte nemajú majstrovské kategórie-vytvorili početnú skupina približne 18 členov, ktorá pravidelne 3-4 x do týždňa trénuje. Od septembra formujeme skupinu malých detí do 8 rokov a pravidelne sa stretávame 1x v týždni.

A čo nás čaká v roku 2018? To závisí od každého z nás. Viacerým sa ponúkajú možnosti reprezentovať SR v klasickom OB aj v Presnej orientácii. Niekto chce len zažiť kopec zábavy a niekto rád chodí do lesa. Všetkých nás ale spája oranžovo-biely lampión, tak nech sa nám všetkým v roku 2018 v zdraví darí a zlaté medaily nech sú toho dôkazom !

 

21apr/17

Preteky štafiet 22.4.2017 zrušené kvôli bezpečnosti pretekárov

Kvôli nepriazni počasia sme nútení vzhľadom k zdraviu pretekárov zrušiť sobotné štafety 2. kolo západnej oblasti. V teréne bolo o 16 hod vo štvrtok 6-8 cm šmykľavého snehu, zhromaždisko štafiet zakrývalo 12 cm snehu. Do dnes 12.00 sa síce časť snehu roztopila, stále ho je v lese 4-5 cm a na lúke 9 z čoho vyplýva že v čase pretekov bude v lese ešte stále súvislá vrstva snehu. Vzhľadom k podmienkam v teréne a charakteru preteku vzniká veľmi vysoké riziko na vznik úrazu čo je pre nás dôvod na zrušenie. Aj čakanie na ostatných členov štafety by v takomto počasí zrejme nebolo potešením. Pokračujúce nevhodné počasie s predpoveďou dažďa v deň preteku nás presvedčilo o potrebe tohto rozhodnutia.

O náhradnom termíne dáme včas vedieť.

Ďakujeme za pochopenie.

01mar/17

Ďakujeme za vaše 2 % !

Opäť je tu čas, kedy môžete rozhodnúť o tom, ktorú neziskovú organizáciu podporíte svojimi dvoma percentami.

Sme radi, že na našich stránkach sledujete, čo robíme, aké máme úspechy a hlavne, že našich mladých to baví ! Deti nám rastú, v tréningovej skupine žiakov máme stretnutia 3x v pracovnom týždni a cez víkendy. Pomaličky k nám pribúdajú deti vo veku okolo 6 rokov a v septembri plánujeme pre ne oficiálne otvoriť ďalší krúžok OB. Tak ako posledné dva roky, aj toto leto môžete stráviť týždeň plný orientačného behu s nami na letnom tábore. Podarilo sa nám preboriť ľady dávno zamrznuté a vo februári sme po veľmi dlhom čase zorganizovali v BA oblastné preteky za tmy. Keďže je naším cieľom robiť orienťák zábavný, na jeseň sme s úspechom zorganizovali preteky štafiet a v apríli si to zopakujeme.

Neváhajte a príďte medzi nás, podporte našu dobrovoľnú činnosť a zažijete krajší svet.

údaje o príjmateľovi:

IČO:31 798 705
názov:Telovýchovná jednota Slávia Farmaceut Bratislava
právna forma:občianske združenie
sídlo:Odbojárov 10, 832 32 Bratislava
číslo účtu IBAN: SK58 0900 0000 0000 1146 9306 vedenom v Slovenskej sporiteľni a.s.

vyhlasenie2%-2016
potvrdenie-dan-2016

Ďakujeme
členovia FBA