Yearly Archives: 2016

09dec/16

Opäť tu bol Mikuláš

Tentokrát v Stupavskom parku, za krásneho Mikulášskeho počasia sa na štarte detskej obrázkovej a ostatných tratí objavila skratka nášho klubu FBA 67 krát !!!
(väčšina drobcov okrem detskej trate bežala aj trať RD, takže štartovali vlastne dva krát).Je to veľmi potešujúce číslo a mala som radosť ako sa tam neustále mihali farmaceutické čelenky, čiapky, bundy…
Iné to nebolo ani na stupňoch víťazov, z takého veľkého množstva pretekárov sme „brali“ čo sa dalo. Pár jednotlivcom to síce nevyšlo úplne ideálne, ale aj o tom je OB- raz sa darí, inokedy menej. Tohtoročná „mlynkovina“ pomútila hlavy starších, deti mali extra rýchle trate.
Ďakujeme usporiadateľom za kus výbornej práce, Mikulášovi, Anjelovi a Čertíkovi za priazeň, ktorou nás obklopili a o rok zasa dovi !!!

24nov/16

Jesenné sústredenie Vracov

V dňoch  18-20.11 sa výprava Farmaceutov vybrala trénovať za hranice nášho štátu – na blízku Moravu. Vo štvrtok mi pípali sms správy, kto všetko ochorel a nemôže prísť a tak nakoniec vyrazila výprava v pomerne malom počte, ale čo už narobíme.
Počas 3 dní sme dali 6 myslím pekných tréningov: pár-nepár/hviezdica, NOB, azimuty, okruhy, retiazka a kapurkova-ktorá tentokrát bola všehochuť. Počasie sa nám rôzne menilo od zlého k horšiemu, najhoršiemu a potom zasa lepšiemu. Deti ale všetko vydržali, musím ich pochváliť, že všetci okrem Filipa poslúchali a tak si odniesli mnohé nové skúsenosti. Naučili sme sa zakresľovať postupy v Route Gadget a premietali sme rozbory postupov na stenu cez projektor, čo bolo super. Voľný čas deti trávili v herni a ak tam náhodou niekto dospelý zavítal, hneď dostal najavo, o koho územie sa jedná. A tak sme my dospelí mali čas na prípravu tréningu a jedla a deti si užívali voľno hrami a bláznením. Radi sme medzi sebou privítali 2 veľké Terezky, kt. sa chystajú na školské majstrovstvá sveta na Sicílii a tak potrebujú mapovú prípravu ako soľ.
Super ubytko vybavila Hanka, ja a Laco sme nakúpili, Maroš a kuchtíci navarili…
Trate pripravili Maroš a Palčo.
Vďaka Marošovi, Glonkimu a Mirovi boli kontroly na svojom mieste. Laco sa postaral o výsledkový servis a všetci dospelí pomohli v kuchyni, takže nakoniec sa deti mali ako na dovolenke all-inclusive.
Škoda vysokej chorobnosti a toho, že si viacerí nemohli užiť krásne trate, super les a komfortné ubytovanie.
A aby boli nabudúce aj pekné fotky z lesa, musí ísť s nami nejaký dobrý fotograf, ktorý má čas fotiť.
V sobotu sme ponúkli dorastencom pozrieť sa do „nášho“ lesa a „nášho“ príbytku, takže sme pomohli aj iným, čo sa nám určite niekedy vráti.

No a aby neboli smutní tí, čo museli čas stráviť v posteli namiesto pobehovania po lese, prekliknite sa na prihlasovanie a prihláste sa na jesenné sústredenie v tejto lokalite už o rok, ubytovanie je už zajednané pre FBA !!!

 

26okt/16

Dunajská buzola

V komornej atmosfére v Jezuitských lesoch sme usporiadali preteky dvojčlenných štafiet. Aj keď  preteky neboli zaratúvané do žiadnej dlhodobej súťaže, zúčastnili sa ich všetci priaznivci štafetového pretekania bez rozdielu veku a pohlavia z Bratislavy aj okolia.

Hlavnú organizačnú záťaž si na seba vzali Maroš a Alena. V deň pretekov podľa ich pokynov k zdarnému priebehu prispeli ďalší dobrovoľníci. Pretekári neprotestovali, víťazi boli ocenení. Ale iba prítomní víťazi. Kto sa vyhlásenia nezúčastnil, toho cena prepadla v prospech nasledujúcej štafety. A tak odchádzali s vecnými cenami aj pretekári zo zadnejších priečok výsledkovej listiny.

A o tom, že štafety sú zábava, bolo vidieť na tvárach väčšiny dobiehajúcich pretekárov.

Kto nebol, vychutnajte si atmosféru tu:

video od Rišo Balogh

Dúfame, že preteky štafiet sa čoskoro vrátia na termínovú listinu nielen v našom kraji, ale i celoslovenskom rebríčku aj mimo MSR.

24okt/16

Zlato pre Terezku a čokoládová torta pre Glonkiho

……na ktorej si pochutnali takmer všetci prítomní farmaceuti, boli príjemnou a sladkou bodkou za vydarenými sobotnými pretekmi vo Svätom Jure.

A teraz pekne od začiatku. Typický malokarpatský terén v okolitých lesoch Svätého Jura sa stal miestom zápolenia o tituly Majstrov Západnej oblasti SZOŠ na klasickej trati. Skúsení usporiadatelia z KOBRY Bratislava pripravili trate, ktoré previedli pretekárov cez kopce a údolia a cez množstvo kamenných násypov. Preverili tak fyzičku aj hlavičku každého pretekára, aby nakoniec zavesili na krk medaily tým najlepším. A že tí najlepší pochádzajú aj z našej stajne, si môžete prečítať práve teraz.

V kategórii W10 zvíťazila Terezka Kendrová, hneď za ňou na 2. mieste skončila Lea Kotuliaková. Filip Bukovac si dobehol v M12 po 3. miesto. V hlavnej ženskej kategórii nás zastupovali veteránky. Hana Šmelíková skončila 2. tesne pred Alenou Bukovacovou, ktorá skončila na 3. mieste. Peter Glončák zvíťazil v hlavnej mužskej kategórii, pred druhým Marošom Bukovacom. Glonkiho výkon bol ocenený čokoládovou tortou, ktorá nám veľmi chutila.

výsledky

medzičasy