MSR LOB Skalka 2023

Tak ako každý rok, keď je dosť snehu a sme zdraví sme s radosťou vyrazili na Skalku, porovnať svoje sily a výdrž s ostatnými bežkárskymi fanatikmi z celého Slovenska. Predpoveď počasia na víkend bola nie že nevhodná, ale dokonca odpudzujúca až hnusná… uplynulé slnečné víkendy na horách síce nám-optimistom navrávali, že predsa nemôže na Skalke 3 dni v kuse pršať pri teplotách tesne nad nulou. No ale ako je známe, optimista je len blázon, lebo ak má byť zle, tak zle bude.

No ale keďže my máme tvrdú škrupinku a deti, ktoré vychovávame tiež, v sobotu sme vybojovali v jednotlivcoch na middli 2 zlaté (Filip, Alena) a 2 strieborné (Luky, Maroš) medaile. Ostatným vetošom sa nedarilo až tak, ako by možno chceli. Maťo Borský o 50 sekúnd zaostal za medailou a Hrnkymu vyletel pri zbesilej jazde čip do snehu, ktorý našli až organizátori po ukončení pretekov.

Daždivé popoludnie s drsným vetrom sme využili na zlepšovanie techniky (poznáte niečo lepšie???) niektorí na bežkách, niektorí na snowboarde…

Ráno sme sa prebudili do rovnako hnusného počasia, len hmla bola hustejšia než včera… No čo už,  prišli sme po medaile, tak poďme na to! Pri slabej účasti z nášho klubu sme to pozliepali ako sa dalo: Terezka „podrástla“ do žien a spolu s Alenou bojovali zo všetkých síl – a obstáli na peknom druhom mieste. Filipa sme nasadili do mužov na prvý úsek – nech si mladík zasúťaží. Po peknej odovzdávke na druhom mieste Maroš „naštartoval“ a odovzdával u nás hosťujúcemu Adamovi J. z prvého miesta. No a Adam v snahe udržať čo sa dalo preletel trať, lenže bez jednej kontroly. Takže miesto slávy nastal „plač“, ale s úsmevom na perách. Veď sme tu pre zábavu a aby sme si užili to neuveriteľné počasie !!!

Vetoši po včerajšku zabrali a so cťou si prevzali bronzové medaile.

LOB-y ako každý rok sú po dlhej zime a ťažkých bežeckých tréningoch príjemné rozptýlenie a pokiaľ bude baviť usporiadateľov pripraviť pre nás túto zábavku, tak o rok sme na Skalke opäť !!!      

https://photos.app.goo.gl/eDRKGCpSndyWK1Pj9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *