Sústredenie Záhorie? Prvý apríl !!!

Fakty:

• Štart prvého tréningu piatok 16,30/forma: krátka teória čo je azimut/spoločný prechod-prebeh lesom s buzolou a nastavovaním azimutov/tréning vo forme „8“ s 18 kontrolami s SI čipmi (nie pre čas ale pre kontrolu)-v uzlovej ks tréner k dispozícii. Nováčikovia boli tieňovaní, skúsenejší individuálne / Návrat do chaty –beh terénom s mapou po ks s SI –drobci chôdzou /účasť: 16 pretekárov + 2 tréneri
  • Štart o 10,00 hod 1km od chaty forma mapových okruhov /pre nováčikov hviezdicová forma. Osadených  20 ks s SI do 7 okruhov /účasť podporená RBA a Gamča pretekárov dokopy 27+ 2 tréneri
  • Štart o 15,30hod 200m od chaty forma klasická trať 6,5km/4,5km a 2,5km -osadených  20 ks s SI možné absolvovať s normálnou traťou alebo bez ciest / pretekárov 27+ 2 tréneri
  • Večer rozobratie postupov a tratí jednotlivých pretekárov
  • Štart bol jemne posunutý na 10,30hod, pretože areál „Sahary“ je opäť trochu rozšírený, na najdlhšej trati boli vynechané 2ks. Forma: krátke postupy zamerané na častú zmenu smerov. Vynechaním 1ks na najkratšej trati sa deti museli vysporiadať s dlhším postupom, čo ale všetci nakoniec zvládli. / osadených  23 ks s SI / 13 pretekárov + 2 tréneri
  • Štart o 14,30 štart klasickej trate pri chate – kontroly náročnejšie, pár nováčikov už štartovalo individuálne / osadených  11 ks s SI / 13 pretekárov + 2 tréneri

Zhodnotenie:

• Výborné počasie, ubytovanie uspokojivé, strava v podaní Mareka vynikajúca
  • Trénovalo sa na dobrej mape (nový výrub lesa nebol v pláne, ale akčne sme upravili trate a tréning prebehol bez problémov), každá jedna ks bola osadená lampiónom s SI, len v piatok pri poslednej časti tréningu pri návrate do chaty neboli na všetkých ks SI
  • Nováčikovia v lese (deti: Majo, Janko, dosp: Petra R, Marek a Kristína zistili čo je orientačný beh
  • Samostatné deti (H12) pre informáciu nabehali 60 ks osadených lampiónmi a SI
  • Všetci zúčastnení (napriek prvotným pochybnostiam) nakoniec uverili, že sever je vždy na severe a že buzola je jediný priateľ v lese, ktorý nesklame…
  • Cieľ sústredenia bol splnený

A pohľady zúčastnených:

• Musím napísať, že toto stretnutie-sústredenie na Záhorí nemalo chybu. Deti strávili celý víkend v pohybe na čerstvom vzduchu a my rodičia s nimi. Perfektne zorganizovanē Alenkou a Marošom, za čo Vám veľmi ďakujeme, krásne prostredie, nádherné jarné počasie a tie zážitky…. O chutnú teplú stravu sa nám postaral môj manžel Marek, čím nám všetkým posunul toto sústredenie na vyšší level a tréneri sa mohli viac venovať deťom.
        • Trénovali sme a trénovali, učili a zdokonaľovali sa – hlavne deti.
          Pre niektorých z nás to bolo prvé takéto spoznávanie krajiny z pohľadu orientačného bežca, čo napríklad u mňa skončilo hľadaním kontrol v zakázanom území! Stratila som sa! Samozrejme kontroly tam neboli, tie boli o cca 300 m západne !!! To som zistila až keď som sa vrátila na miesto “ na mape“, kde má vyzdvihol Marek, a bol mi fyzickou a psychickou oporou.
          Myslím, že všetkým sa nám toto sústredenie veľmi páčilo a tešíme sa na ďaľšiu akciu v prírode..Kristy

• Záhorácke lesy majú niečo do seba. Pridali sme k tomu krásne počasie, skvelé trate, dobrú spoločnosť, takže prvoaprílové sústredenie môžeme vyhlásiť za výborné. Decká si dobre zabehali, my dospelí tiež. V sobotu sa pridali aj Rapiďáci a decká z GAMČE, takže nás bolo v lese viac. Marošovi robili trocha starosti posuny pieskových dún, ktoré mu zlikvidovali niektoré plánované kontroly.

A veľká vďaka patrí aj Marekovi, ktorý sa staral o jedlo.