Postás Kupa 2016

Cez víkend 9.4. – 10.4.2016 sa konali preteky v Maďarsku pri dedinke Szárliget. Po krásnych dňoch cez týždeň sa víkendové počasie pokazilo, ale i tak neubralo na zážitku z behu po lese. Naštasie sa iba zatiahlo a ochladilo, ale nepršalo. Ale stačilo, že pršalo z piatka na sobotu a tak les bol mokrý jedna radosť. Preteku sa zúčastnili tri komplet rodiny, a to Paluskovci, Kaszovci a Mižurovci. Túto trojicu doplnil zástupca Bukovacovcov, Filip. V M10 skončil Karol Paluska na peknom celkovom 2. mieste (1. a 3. miesto), M21BR Šimon Mižúr na celkovom 3. mieste (4. a 2. miesto), M21E Peter Mižúr na celkovom 6. mieste (6. a 7. miesto), Katka Palusková vo W14 na celkovom 8. mieste (8. a 6. miesto), Filip Bukovac v M12 na celkovom 10. mieste (6. a 14. miesto) a Tomáš Kasza v M12 na celkovom 18. mieste (19. a 20. miesto).

Hneď začiatok pretekov sme trocha domotali. Pripravili totiž 2 miesta štartu (1.3km a 70m od centra) a tak sme sa v prvý deň boli pozrieť na obidva. Najskôr na ten, kde štartovali všetci, len nie my a potom sme šli na ten náš (OPEN, M10, M12, W10, W12, W14). A tak sme ešte pred štartom prešli 2.6 km. Openka mala voľný štart, ale prvý bežec na Openku mohol vybehnúť až v 60 minúte. Takže človek videl dobiehať všetkých, ale sám ešte len čakal, kedy ho pustia.

Tomáškové slovo:

Keď sme boli v Maďarsku na preteku POSTÁS KUPA 2016, tak sme sa snažili ukázať náš klub v Maďarsku. Napríklad v M12C a M10D, ale trochu nám to nevyšlo, okrem Karola. Aspoň ja a Filip sme spali v super chate, ktorá neviem ako sa volá. A aspoň sme dobehli živí a zdraví, síce nie moc rýchlo, ale aspoň dobre. A až na to počasie, to bolo super a ešte po pretekoch sme si boli pozrieť pavúčie EXPO pri Tescu v Tatabányi, kde bolo 600 druhov pavúkov a iných hmyzov, ktorý boli buď vypchatí alebo živí. A to najlepšie: Ja som jedného držal v ruke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *