Na MSR NOB – všetci s medailami

Malá, 5-členná výprava Farmaceutov, sa zišla 3.9. 2016 na Skalke na Majstrovstvách Slovenska v nočnom orientačnom behu. Hodinu po zotmení sa začalo štartovať a pretekári sa pustili na svoj boj s tmou, hustníkmi a skalným mestom v kopcovitom teréne Kremnických hôr. Terén bol naozaj ťažký, miestami sa bežať vôbec nedalo. Priemerné časy na 1 km boli ozaj vysoké vo všetkých kategóriách. O výsledkoch rozhodovala nie len fyzická a mapová zdatnosť, ale aj domáca technická príprava svetiel. Na trati bolo zistené, že je vhodné nastúpiť na štart s dobre nabitými baterkami. Všetci naši si na týchto pretekoch počínali veľmi dobre – všetci si doniesli medailu. V kategórii M35- zvíťazil Peter Glončák, na 3.mieste ho nasledoval Dušan Hrnčiar, medzi dorastenkami W-16 bola najrýchlejšia Magdaléna Hrabošová a v hlavnej kategórii mužov M21- si Pavol Bukovác vybojoval 3. miesto a vo W21- zvíťazila Hana Šmelíková.

V nedeľu 4.9. sa v priestore lyžiarskeho areálu na Skalke bežali Majstrovstvá Slovenska šprintových štafiet. Trate boli rýchle, možnosti voľby postupov boli minimálne. My sme stavali dve štafety. Jednu veteránsku MW35- v zložení Šmelíková, Glončák a jednu MW19 v zložení Hrabošová, Bukovác.

Lepšie sa darilo veteránom, ktorí si odniesli strieborné medaile. Magda s Palom skončili na 5.mieste..