čo bolo a čo bude

Tak ako každú zimu, aj tento rok sa blíži čarovná chvíľa, keď môžeme povedať, čo sme počas uplynulých 12 mesiacov spravili super, čo môžeme zlepšiť a hlavne čo chceme robiť ďalej.

V skratke to zhrniem takto: Bolo to výborné a bolo to dosť…

A v detailoch?

Ako klub sme prekročili magickú stovku členov, čo doteraz nebolo nikdy v histórii nášho klubu (pamätníci, ak sa mýlim, prosím opravte ma). Nie je celkom ľahké dať organizačne dokopy takú skupinku. Administratíve (udržiavanie správnych údajov registrovaných a novoregistrovaných + prihlasovanie na preteky) sa tejto neľahkej úlohe počas celého roku venovali hlavne Jano a Peťo Mižúrovci, cez FBA stránku Braňo Kendra.

Zorganizovali sme 3 preteky oblastného rebríčka + školské preteky + 5 pretekov v presnej orientácii. Jedno kolo OR sme zrušili kvôli nepriazni počasia.
Opäť sme boli hlavní organizátori letného týždenného O-campu s účasťou 80 pretekárov. Deti mali možnosť zúčastniť sa na štyroch 2-3 dňových mapových sústredeniach.

Získali sme 5 zlatých, 5 strieborných a 10 bronzových medailí v klasickom OB a LOB. Výsledky pretekov v Presnej orientácii nájdete tu. Najviac bodovali Hanka ŠmelíkováPalčo Bukovác. Nesporne za talent roka môžeme vyhlásiť Terezu Pružincovú, ktorá pod vedením Hanky raketovo nastúpila a miešala karty vo W18 celý rok. V kategórii, kde ostatné dievčatá behajú od malička zisk dvoch medailí môže znamenať začiatok peknej peknej kariéry.

Deti-ktoré ešte nemajú majstrovské kategórie-vytvorili početnú skupina približne 18 členov, ktorá pravidelne 3-4 x do týždňa trénuje. Od septembra formujeme skupinu malých detí do 8 rokov a pravidelne sa stretávame 1x v týždni.

A čo nás čaká v roku 2018? To závisí od každého z nás. Viacerým sa ponúkajú možnosti reprezentovať SR v klasickom OB aj v Presnej orientácii. Niekto chce len zažiť kopec zábavy a niekto rád chodí do lesa. Všetkých nás ale spája oranžovo-biely lampión, tak nech sa nám všetkým v roku 2018 v zdraví darí a zlaté medaily nech sú toho dôkazom !

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *