All posts by Ladislav Kasza

31máj/17

Sopron kupa 2017

Posledný víkend sa konali preteky v Maďarskom meste Sopron. Boli to 2-dňové preteky, kde prvý deň bola krátka trať a druhý deň dlhá. Popri tom sa tam konali aj Národné školské preteky v orientačnom behu pod názvom Detská olympiáda. Krátka trať sa bežala v meste, lepšie povedane, v botanickej záhrade a prebiehalo sa cez zastavú časť do lesíka a končilo sa na kúpalisku. Botanická záhrada popretkávana veľkým množstvom chodníkov a chodníčkov dala zabrať. Lesík podľa mapy vypadal vcelku čisto, kde tu svetlá zelená, občas tmavšia, ale v reále veľa popadaných konárov, žihľava. Dlhá trať bola v okolitých lesoch. Ako by povedala Tomášova trénerka: „veľmi ľahký typ terénu, čistý les takmer bez podrastu, orientačne nenáročný„.

A týchto pretekov sa zúčastnila moja maličkosť v sprievode syna Tomáša. Keďže sme išli iba my, tak sme sem museli dobehnúť hneď zrána. Registrácia končila o 9:00. Potom sme vegetovali, keďže sme obaja štrtovali okolo 12 hodiny. Čakanie na štart. Po oddychu a prechádzke na štart (1.3km) sme obaja vyrazili na trať. Počasie nám prialo, slniečko svietilo a Tomášovi sa darilo. I keď spravil 1 chybu na 2. kontrolu, podarilo sa mu vyhrať. Druhý deň bol štart aj cieľ v detskom tábore. Tak ako v sobotu, aj v nedeľu slnko pražilo ako divé. Vybiehali sme až okolo 13 hodiny a tak sme sa len tak potulovali a pripravovali sme sa na štart. Mne sa hneď na začiatku podarilo spraviť  obrovskú chybu a tak som štartovací kopec vybiehal 2x. Tomáš si počínal lepšie. Malá chybička hneď na prvú kontrolu ho síce stála pár desiatok sekúnd, ale potom si už dával pozor a dobehol si pre víťazstvo, ako na dlhej trati, tak aj celkovo.

Zopár obrazkov…

12apr/16

Postás Kupa 2016

Cez víkend 9.4. – 10.4.2016 sa konali preteky v Maďarsku pri dedinke Szárliget. Po krásnych dňoch cez týždeň sa víkendové počasie pokazilo, ale i tak neubralo na zážitku z behu po lese. Naštasie sa iba zatiahlo a ochladilo, ale nepršalo. Ale stačilo, že pršalo z piatka na sobotu a tak les bol mokrý jedna radosť. Preteku sa zúčastnili tri komplet rodiny, a to Paluskovci, Kaszovci a Mižurovci. Túto trojicu doplnil zástupca Bukovacovcov, Filip. V M10 skončil Karol Paluska na peknom celkovom 2. mieste (1. a 3. miesto), M21BR Šimon Mižúr na celkovom 3. mieste (4. a 2. miesto), M21E Peter Mižúr na celkovom 6. mieste (6. a 7. miesto), Katka Palusková vo W14 na celkovom 8. mieste (8. a 6. miesto), Filip Bukovac v M12 na celkovom 10. mieste (6. a 14. miesto) a Tomáš Kasza v M12 na celkovom 18. mieste (19. a 20. miesto).
Continue reading

10sep/15

Rebríček B – Morava

Tak, a víkend je za nami. Niektorí ho trávili prechádzkami mestom (moja manželka) a niektorí sa vybrali na spoznávanie krás juhomoravského lesa (ja a môj syn). Spoznávanie prebiehalo tak, že sme sa prihlásili na pretek a počas preteku sme sa dívali po okolí, kde su schované kontroly. Kedže v máji tohoto roku sme boli na sústredení, ktoré organizoval klub Žabovřesky Brno, tak sme vedeli, aký terén nás očakáva. A priznám sa, nesklamal. Continue reading

18jún/15

NOB – môj prvý, a určite nie posledný…

No my sme vo štvrtok boli na tréningu. Pozerali a učili sme sa aké robiť na NOB postupy.

Potom sme hrali basketbal. Aj keď to s tým nesúvisi. Na pretek sme prišli prvý. Hneď nám tam začal lietať sršeň a tatinko sa začal báť. Tak som zobral popisky a oni mi ušli. Tak som uvidel Alenku, ako ide od parkoviska. Potom sme zašli za ostatnými, ktorý boli pod strechou. Boli tam všetci (skoro). Bol tam aj somár, ktory kúše a volal sa Artur, aspoň myslím. O chvíľu prišiel Filip a začali sme sa trochu chystať. Continue reading