WUOC 2016 a Hungaria Cup2016

V dňoch 30.7.-3.8. sme sa zúčastnili v Maďarsku najväčších pretekov, ktoré sa každoročne konajú v inej oblasti –Hungaria Cup. Tentokrát nás privítali v meste Miskolc, ktoré bolo súčasne aj dejiskom Akademických majstrovstiev sveta v orientačnom behu. Na majstrovstvách nás zastupoval Peťo Mižúr ako reprezentant a otec Jano Mižúr ako slovenský reprezentačný tréner.

Ako to už býva nielen na majstrovstvách sveta, ale aj na každých pretekoch –víťaz je len jeden a za medailou stojí kopec driny, potu, zdravia, talentu a ešte milión maličkostí, ktoré spravia z bežca majstra. Každé umiestnenie na Majstrovstvách sveta je výsledkom mnohých hodín tvrdého tréningu a Peťove 29.miesto na longu je rozhodne pekné a súčasne i druhé najlepšie umiestnenie Slováka -jednotlivca na tomto šampionáte(lepšie len Tomáš Mušinský 27.miesto v šprinte. Blahoželáme.

No a ako sa darilo nám na „verejných“ pretekoch?

Najlepšie sa s nástrahami tratí počas 5 dní popasoval Karol v H10D (2,2,1,7,6 celkovo2), nasleduje Filip (5,2,7,1,1 celkovo 3), Tomáš kvôli chorobe nebežal 3 etapu a 4 a 5 len kráčal kvôli spoznávaniu terénov (18, 8), Katka zahviezdila hneď prvý deň, ale potom sa jej darilo pomenej (1,8,3,6,6 celkovo 4). Je pekné, že zo 4 FBA detí si 3 odniesli domov žlté tričko vedúceho pretekára (Filip dokonca dve a Tomáš bol na nešťastie vyradený z hry pre chorobu). V dospelých zabojovala super Jana Mižúrová (4,10,6,7,3 celkovo 3). My ostatní dospelí sme dospávali a regenerovali po táborovom nápore na všetky naše fyzické a psychické sily, no a Jožko a Laci spoznávali nové nepoznané terény.

Nováčikovia videli kus majstrovstiev sveta, videli v akej rýchlosti a v akých ťažkých terénoch sa behá na svetovej špici.

A aby sme len nepretekali, navštívili sme pár nádherných miest – kúpali sme sa v unikátnej termálnej jaskyni, videli sme hrad, viezli sme sa lesnou železničkou, videli sme krásnu kvapľovú jaskyňu, zoologickú záhradu, nazbierali sme dubáky a tak sme si prázdninovali…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *