Snežienky a machri

5. kolo oblastného rebríčka v OB Západnej oblasti SZOŠ sa konalo za príjemného, ale trocha veterného počasie v nedeľu 6.3.2016 na Kramároch. Trate viedli mestskou zástavbou, boli zaujímavé a fyzicky trochu náročnejšie, keďže sme museli niekoľkokrát absolvovať výbehy po schodoch. Usporiadateľ pretekov sa rozhodol otestovať novinku –  na mape značku 702 = kontrola – doplnil bodkou na vybraných kontrolách, ktorá presne špecifikovala umiestnenie kontroly. V takejto situácii sa stáva popis kontrol takmer zbytočný. Vďaka mojej zábudlivosti som to chtiac-nechtiac otestovala. Trať som absolvovala bez popisu. Ku bodke mám však menšinový negatívny názor a bude zaujímavé sledovať, ako sa táto novinka ujme.

Z 23 prítomných Farmaceutov sa už tradične presadili naši najmenší. Karolko a Lea obsadili 1. miesta, Filip skončil na 3. mieste. V kategórii OPEN sa z 1.miesta tešila Katka Sýkorová a vo W45 Hana. V kategórii M21 na 2.mieste dobehol Palčo a na 3.mieste Peťo.

A teraz si tipni, koho sú toto postupy…

Názor na “Snežienky a machri

  1. Hani, aj ja som výrazne proti bodke. V pravidlách je jasne uvedené, že presné umiestnenie lampiónu opisuje popis kontrolných stanovíšť. V krúžku nemá byť žiadna iná dotlač. Niekomu to možno pomôže, niekto vidí (očami) inak. Nevyrábajme si nové slovenské pravidlá, potom prídu naše slovenské deti na preteky do zahraničia (myslím už úroveň EYOC a pod)a nebudú vedieť nájsť lampión, lebo tam nebola bodka… Sme členmi IOF, riaďme sa spoločnými pravidlami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *