Bežecké babie leto

Slnečné a teplé počasie posledných týždňov nás ťahalo na bežecké akcie tak intenzívne, že sa nikomu nechcelo sadnúť za PC a niečo o tom napísať.

31.10.2015 sa Palo Bukovác rozbehol s čelovkou na 25 km trať SANSPORT NIGHT TRAIL. Dobehol na 1. mieste

31.10. 2015 boli krásne výhľady aj z Malofatranského Minčola. Bežal sa tam 1. ročník behu na tento krásny kopček z dediny Višňové (pri Žiline). V štartovom poli, ktoré absolvovalo trať v dĺžke 6,5 km s prevýšením 870 m nechýbala ani Hana Šmelíková. Medzi veteránkami skončila na 6. mieste.

7.11. 2015 MSR v cezpoľnom behu. Tu sme mali Pala Bukováca – 19.m

8.11. 2015 Jesenná cena Rapidu. Na novej mape Pod Prístavným mostom sa bežalo  12. kolo Oblastného rebríčka v OB pre ZO SZOŠ. V dresoch FBA sa tu zišla pekná hŕstka pretekárov.

Dobre bežal Tomáš Kasza, skončil v M10 na 3. mieste, Karolko Paluska na 4.mieste. Lea Kotuliaková bola 6. vo W10, Katke Paluskovej cinklo 3.miesto vo W14. Pochvalu si zaslúži náš početný drobizg v kategórii RD: Natálka Styková, Adamko Maruniak, Julka Krásna, Hanka Strakáčová, Peťko Kotuliak, Julianka Malá,Mirka Maruniaková. V starších kategóriách sa nenechal zahanbiť Palo Bukovác v M19 na 2.mieste a Peťo Mižúr na 5. mieste, M55 Jano Mižúr – 3.miesto, Viktor Mikluš 4.miesto, W45 Jana Mižúrová 4.miesto, Katka Daříčková 5. miesto vo W55. Jožko Paluska 4.miesto v OPEN.

17.november sme si uctili spoločným mapovým tréningom nad Dlhými dielmi, ktorý pripravili Alena s Marošom. Na krátkych okruhoch sme zdokonaľovali techniku behu podľa azimutu.