3.kolo OR Modra

Pomaly sa blíži jar a je treba ukázať, ako sme sa na ňu pripravovali v zime. Počasie priateľské k bežcom –žiadna poľadovica ani nepríjemný vietor. Mapa bola známa už z minulého roka, jednoduchá architektúra mestečka Modra neposkytla nič veľmi zaujímavé, staviteľ trati sa aspoň v hlavných kategóriach mohol trošku pohrať s voľbou postupov… je fajn, že v H12 boli dva postupy na zamyslenie, smutnejšie je, že vo W 19 snáď len jeden – ak vôbec…takže trate boli pekelne rýchle a ozaj preverili našu kondičku po zime.
V treťom kole oblastného rebríčka Farmceuti v niektorých kategóriach ukázali ako treba behať, v niektorých treba ešte trošku pred hlavnou sezónou doladiť. Dôležité z pohľadu oddielu je, že počas zimy sme doplnili naše rady o nových členov a zdá sa, že veľmi dobre. Na trón v kategórii Open zasadol bez mihnutia oka náš nový člen Johny Murányi, v kategórii Nábor prekvapila Petra Rebrová svojím víťazstvom. Ale ani snaha „služobne starších“ Farmaceutov neostala nepovšimnutá. Filip sa zdá sa stotožnil s kategóriu H12 a po minulom druhom mieste v nedeľu na rýchlych tratiach ukázal, že k OB nestačia len dlhé nohy. Terezke sa zadarilo na bronz. Ostatné deti (niežeby Filipa a Terezku nie) čaká pár krásnych jarných tréningov, nech sa trošku viac skamarátia s mapou. V RD cupkali Luky, Borisko, Baška, Peťko a Ondrík. O beh s mapou sa vážne pokúšal náš nový Maroško Golian a hneď na 3.mieste – čoskoro ho presunieme do H10.
V H19 sa pobili Paľčo, Maroš a Peťo M., v ženách by mala Alena trochu kopnúť do vrtule, nech je to nabudúce lepšie. Peťa Kotuliaková sa v poslednom čase sa v kategórii Open ukazuje takmer na bedni – už by to mohla skúsiť vo W19. Hanka vo W45 bola druhá.
Tak aby nám to behalo ešte lepšie, pozývam Vás na sústredenie na Záhorí. Tréningy pripravíme podľa záujmu pre najrôznejšie kategórie. Hlavným cieľom bude zábava pri behaní a nácvik azimutových postupov, čo určite využijete na prvom dvojkole slovenského rebríčka CESOM 2016.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *